• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Здравейте,

Нов съм тук и много ще се радвам, както и ще съм ви много благодарен ако ми помогнете с отговори на това как мога да разглобя чугунените си радиатори. Прблемът е, че са доста големи - с по над 20 ребра и не стват за носене, а аз искам да ги разкарам. Та, идеята ми е да ги разглобя или да ги счупя (един познат ми каза, че чугунът бил крехък и можело по някакъв начин да се счупи) защото не ми трябват и ще ги връщам на вторични суровини.

Благодаря предварително.
LazarGanev - "Велик майстор"
Нагряваш с горелката и обливаш с вода, после с чука довършваш :)
Благодаря за бързия отговор!
А нещо по-култивирано, просто защото не ми се ще да ползвам горелка в хола, пък и поливането с вода не го виждам ка ще стане. Не може ли направо на чука да скочиме, пък и какъв трябва да е тоя чук - сигурно поне 10кг.? А разглабянето как става - много ли е тегаво? Четох за някакви специални ключове, ама идея нямам какви са и как ще стане.
Поздрави!
LazarGanev - "Велик майстор"
Има ключове, ама дали ще се развият нипелите при толкова ръжда :?
filmatoplo - майстор
Викаш братя Роми , с уговорката че им ги подаряваш -ще ги однесът като Куцо пиле домат :-D .
Georgi_G - специалист
И аз имах подобен проблем.
Намираш някой познат стар парнаджия или водопроводчик с такъв ключ. Ключът е едно дълго, поне метър и половина, направено от дебела арматура, г-образно подобие на ключ, чиито вътрешен край е изкован във формата на пето или шестограм(не помня). С него се бърка от единия край до нужното съединение за разделяне на ребрата и развива, отвътре, съединителните гайки/муфи между ребрата.

Пробвал съм с обикновен електрожен да режа, не става. А бай мангал докато го свали ще порути половиния вход.
swissmad - специалист
:idea: Има и флекс за тая работа :idea:
VLADO66 - майстор
swissmad написа:
:idea: Има и флекс за тая работа :idea:
Флeкс,чугун,Пироґов
swissmad - специалист
VLADO66 написа:
swissmad написа:
:idea: Има и флекс за тая работа :idea:
Флeкс,чугун,Пироґов

То за Пирогов става и само с флекс -без чугун :-D :-D :-D

Лично съм рязал чугун с флекс без да ходя в Пирогов по тоя случай-иначе съм ходил там за други работи.

Прикачен файл

disk za 4ugun.jpg
disk za 4ugun.jpg (111.94 KиБ) Видяна 4070 пъти
filmatoplo - майстор
Виж ако режеш азбест или итернит , и вдишваш праха :wink:
  • 1
  • 2

Тема "Разглобяване на чугунени радитори - как става?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: