• 1
  • 47
  • 48
  • 49
  • 50
  • 51
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Някой може ли да ми даде кода за gp 45 тубусна
Здравейте и от мен, от 3 години имам комплект пелетен котел и горелка бисолид 32 кв. Искам да споделя настроиките си ако на някого може да помогнат тъи като ас изчетох всички теми форуми и други ,с много промени, докато стигна до най-добрите за мен.
А те са
Темп. На водата. - 70 гр.
Включване помпа- 60 гр.
Доза зареждане. 2-7 ск.
Зона реагиране - 10
Паузи подаване мин-35 макс-30 ск.
Вентилатор мин-35 макс-45 %
За в момента захранвам долу описаните радиятори като за вбъдеще ще прикача още няколко в друга пристроика. А в момента са. Тип 22 панелни всички са високи 0.60 см. С дължина-
1х 200 см.
2х 180 см.
1х 160 см.
1х 140 см.
1х 120 см.
1х 100 см.
1х 0.80 см
1х 0.50 см.
1х 80 литра боилер.
Всички радиятори са с термо глави

Понеже всички вкъщи не обичаме тежките дрехи, обичаме зимата да сме по къс ръкав.
Поддържана температура в хола които е 30Кв. Винаги е 26 гр.
В спалните и коридорите е 24 гр.
Разход пелети за 24 часа два чувала, или 30кг дървесни пелети
Къщата се намира в раьон Велико Търново на 2 етажа, 5 камерна пвц дограма ,външна изолация 8см. Само на половината къща, всички тавани с гипс-картон и вата
С тия настроики котела и горелката ми работят като часовник, горелката като достигне 69 градуса и мине на първа степен и не мърда.
забравих да спомена за малкият тунинг на котела ако нещо се дължи на това, във втори вход сложих една перфорирана ламарина под наклон зада намаля димните газове дане излизат много бързо през комина. Сега от студен старт от 30 до 60 градуса докато включи помпата ги вдига за 6 минути.
Неме домързя да пиша всичко това защото по цели нощи несъм спал да търся и чета форуми за по добри настроики. Мисля че ги открих.
Ще се радвам ако съм бил полезен на някого.
Здравейте, от 4 години сме на палетна камина SmartPell 32.При гасене и не само, вдига градусите до 250, стигало е и до 300 и дава грешка. Стоим на тръни докато загаси.Два пъти сменяме буриите , защото изгарят.Чистим всеки ден пепелника. От други наши приятели, които ползват палетни камини, знам че чистят на 3 дни. Палетите са хубави с добра калоричност. Комина е прегледан и няма задръстване, чист е. Вместо да си гледаме спокойствието, ние непрекъснато наблюдаваме да не вдигне градусите. От фирмата не ни дават читав отговор, първо казаха, да си видим комина, после че палетите са проблемни. По телефона ни инструктираха да променим настройките, сега t на водата е 60, а димните газове 109. Очаквам след малко да даде грешка.Моля за мнение.
Здравейте! Може ли да споделите мнения за ЕНЕРДЖИ 40. Искам да купя комб. котел, първоначално ще съм на въглища. Обърках се от толкова котли на пазара.
Здравейте, имам нужда от помощ с настройките на моята горелка на Burnit 70kw, от доста дълго време на сам не може да вдигне повече от около 44 градуса ма водата при външни температури от около 0 градуса или минусови, а дори и плюсови да са всичко над тези градуси е с голяма клизма, отопляват се 3 етажа по около 130-150кв, като на част от стаите радиаторите са намалели, защото не се ползват през зимата. По принцип има и вързан бойлер към системата, но в момента водата към него е спряна. Някой от вас може да кажат че горелката може би е голяма за къщата, но в системата има доста вода и част от тръбите не са подменени все още и са доста дебели, като размер не мога да кажа. Къщата цялата има изолация и е с еднокамерна дограма. Ще ви приложа и снимки на настройките, който мотат да се регулират или поне до тези които аз съм намерил достъп. Единият ми въпрос е какъв пламък трябва да гоня в горелката в дължина, дълъг ли трябва да е или по-къс по спецификации за горелката го водят 20см, и трябва ли да хвърчат малки частици недоизгорели пелети. От днеска съм взел и труболатори, защото до сега нямаше. Надявам се някой да ми помогне.

п. п. Съмняваме, че част от проблема може и да е в пелетите, сега ги смесвам два вида и искам да се отърва от черните, но и на другите им нямам доверие.
https://prikachi.net/image/j71uT
https://prikachi.net/image/j7QHe
https://prikachi.net/image/j7J3w
https://prikachi.net/image/j7bwL

Прикачен файл

IMG_0904.jpeg

Прикачен файл

IMG_0903.jpeg

Прикачен файл

IMG_0902.jpeg

Прикачен файл

IMG_0901.jpeg

Прикачен файл

IMG_0793.jpeg
huntered - специалист
п. п. Съмняваме, че част от проблема може и да е в пелетите, сега ги смесвам два вида и искам да се отърва от черните, но и на другите им нямам доверие.


Черните ако са слънчогледови, там ти е проблема.
ср яну 31, 2024 8:50 pmhuntered написа:
п. п. Съмняваме, че част от проблема може и да е в пелетите, сега ги смесвам два вида и искам да се отърва от черните, но и на другите им нямам доверие.


Черните ако са слънчогледови, там ти е проблема.
По принцип не би трябвало да са слънчогледови, но съм пробвал и само от другите-иглолистни. Днеска за първи път с турболаторите направи 50градуса, но трябва да стигне 60.
huntered - специалист
Нещо не е наред с настройките. Аз съм с котел и горя само иглолистни пелети. Имам приятели с камини, които горят като моите пелети (заедно ги купуваме) и нямат проблеми с градусите.
Сега прочетох твоето е горелка. Може да не ти е подходяща с тия 70 кв.
Аз отоплявам с горелка GP 18 sc и котел 15 кв, къща РЗП 130 кв.м. и нямам проблеми. Това твоето 70кв много ми звучи.
чет фев 01, 2024 8:09 pmhuntered написа:
Нещо не е наред с настройките. Аз съм с котел и горя само иглолистни пелети. Имам приятели с камини, които горят като моите пелети (заедно ги купуваме) и нямат проблеми с градусите.
Сега прочетох твоето е горелка. Може да не ти е подходяща с тия 70 кв.
Аз отоплявам с горелка GP 18 sc и котел 15 кв, къща РЗП 130 кв.м. и нямам проблеми. Това твоето 70кв много ми звучи.
За това писах тук във форума ако някой може да ми помогне с настройването на горелката, всеки ден си играя с настройките да постигна някакви по положителни резултати, но всичко което правя няма голяма разлика. Да горелката е голяма и не би трябвало да има проблем със стоплянето но водата в системата, според мене. Твоите пелети колко kw/h. Надявам се и някой друг от форума да помогне с проблема ми.
Не познавам контролера, нямам и намерение да се запознавам.
Тази горелка е 70 киловатова. Задължително ли е да работи на пълна мощност?!
Може ли да работи на 17.5, примерно?
Естествено, че може.

Сега по конкретно.
Изгаря ли пелетите качествено?
Ако това е така, то просто настройката за максималната ѝ мощност е такава- недостатъчна. Не се ползва пълният ѝ капацитет.
Не се съобщава за други проблеми при работата, поради което приемам горното.

Просто трябва да се увеличи нейната мощност, поне до номиналната ѝ.
Това се осъществява чрез увеличаване времето за подаване на гориво, както и производителността на вентилатора.

Обикновено, в процеса на експлоатация, се случват разни неща изискващи поддръжка;
- почистване на димоход, комин.
- почистване на котел и горелка.
- почистване на бункера и подаващият шнек.
- ...............................................................
- корекция на настройките, при промяна на доставчика на горивото.

Черните пелети са слънчогледови.
Не е причина по малката калоричност за лошите резултати, а отделянето на огромно количество пепел, сравнено с дървесните. Не са подходящи за изгаряне в повечето горелки, но цената е примамлива. Следват проблеми.

Прости уточняващи въпроси;
Какви са изчислените топлозагуби на сградата? Добре де- какъв е бил разходът при подобни условия, в миналото? Съвсем откровено и обективно, моля!
Какъв е среднодневният разход на гориво, за последните седем дни?
Горивото напълно ли е изгоряло?
Каква е калоричността на горивото?
  • 1
  • 47
  • 48
  • 49
  • 50
  • 51

Тема "Настройка на пелетна горелка ,параметри." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: