• 1
  • 46
  • 47
  • 48
  • 49
  • 50
  • 51
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
jabi - помощник
filmatoplo написа:
има бутон ресет на платката ,но не помня при полэване какви настройки връща ,тоест оправя раэни бъгвания .
Благодаря за отговора (filmatoploto) но вече е със ново управление NPBC-V3C/NPBC-V4C
(та ще видия как ще се представи )
bgtelbg - напреднал
Добро Утро Пелетен котел Gf48 с GF 858 VIP - работи перфектно от два дена ми прави проблем Вдига си температурата която е зададена 60 градуса и след това спира да работи както е нормално след като падне на 50 градуса трябва да запали , но не пали а дава аларма! Варианта е да се изкл от копчето и наново да се пусне тогава си тръгва някакви идея коя е причината? Сервизния код е 69 и си работи на Пета степен , почистено е окото направена е пълна профилактика на котела горелката е изчистена и си нямам на идея защо не пали а дава аларма! И единствено след рестарт на горелката запалва , но след като си направи температурата спира и всичко се повтаря изкл пак вкл и така... Някой с идеи каква може да е причината?
Rumen72 - специалист
Ba7nask0 написа:
Ами такъв беше комплекта от Golden Fair 35кВт котел с 45кВт горелка. А и избрахме този вариант, защото сега се отопляват тези 100 квадрата с 100 литра бойлер, но след някоя година ще станат около 200 квадрата с още някой бойлер :) Разбрах, че има някаква клапа като се отвори горната първа вратичка на котела (над синджирчето), която трябва да махна? Също така отзад съм отворил едната клапа, която е на нива на 50%, а другата, която разбрах, че е за въглища съм я затворил. След някоя друга проба ще пиша как се държи отново системата.
Поздрави! :)
Ако си отворил клапата между втори и трети ход, значи си го направил циганска любов, иначе се маха тази клапа

Прикачен файл

IMG_20180226_133547.jpg
Колеги нов съм във форума имам проблем с котела или по точно с горелката - Bisolid saver C - имам изолация , дограма, в момента пуснати 5 радиатора+ лира не падам под 4-5 чувала на денонощие. Помагайте !!!
liverpool-64 - специалист
Ако това ще те успокои ,колега,аз в момента толкова горя. С друга горелка съм ,но това няма значение,просто времето застудя рязко. :sad:
Да така е времето е зле при мене още по зле 7-8 чувала на денонощие !!!
player - напреднал
IVG s 40
котел Дакон Дор 24 KW

Горелката е с автоматичното меню
имам проблем с температурата зимата.Имам 3 радиатора и една лира-общо 15 kw.
Когато е много судено вдига зададената темп.много трудно-понякога за 2.30 часа.,а понякога не може да премине в минимален режим на работа.
Как да я настроя да вдига малко над зададената температура и да загрява за 1 час водата,вместо за 2 часа и кусур?
Настройки в момента:
16 KW котел
850 гр.
време изгаряне 29 сек.
почистване 12 мин,продължителност 12 сек
вентилатор мин.14%
макс.56%
Преди бях с управлението с ръчно меню и там нямаше проблеми.
Сега с това автоматично меню не мога да се справя.

Благодаря
ср ное 25, 2015 5:32 pmborkata99 написа:
barone, какво стана ?
Оправи ли се ?
Горелката трябва да има функция reset, и да си върнеш заводските настройки, ама той и "майстора-ти" трябва да го направи.
Иначе за
labarone написа:
Modulation
-mod. effect % 70
-mod. deltatemp 10
и при мене е така и това 10 са градусите - т.е. толкова градуса преди зададената тем. да влезе в модулация.
Ако са зададени 80 гр. на водата, като се стигнат 70 гр. и горелката да мина по-ниската степен на мощност - нещо такова.
А, за
labarone написа:
Има ли вариант да разбера този код
, ако искаш пиши на ЛС. :?
Може ли кода, ако го знаете за GP25 самопочистваща
huntered - специалист
чет дек 06, 2018 11:17 pmkromanionec написа:
ср ное 25, 2015 5:32 pmborkata99 написа:
barone, какво стана ?
Оправи ли се ?
Горелката трябва да има функция reset, и да си върнеш заводските настройки, ама той и "майстора-ти" трябва да го направи.
Иначе за
labarone написа:
Modulation
-mod. effect % 70
-mod. deltatemp 10
и при мене е така и това 10 са градусите - т.е. толкова градуса преди зададената тем. да влезе в модулация.
Ако са зададени 80 гр. на водата, като се стигнат 70 гр. и горелката да мина по-ниската степен на мощност - нещо такова.
А, за
labarone написа:
Има ли вариант да разбера този код
, ако искаш пиши на ЛС. :?
Може ли кода, ако го знаете за GP25 самопочистваща
+5 на твоята цифра на дисплея
  • 1
  • 46
  • 47
  • 48
  • 49
  • 50
  • 51

Тема "Настройка на пелетна горелка ,параметри." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: