• 1
  • 47
  • 48
  • 49
  • 50
  • 51
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Здравейте,колеги може ли някои да даде настройки за пелетна горелка марели 50 киловата защото моята започна да гори по 7 човала за 24 часа. Котела също е марели 48 киловата отоплявам около 200 кв. Къщата е със 6 камерна пвц дограма външна изолация и изолиран покрив за това мисля че разхода е голям,ще съм благодарен много ако има някои колега който да ги изпрати може и на емайл. dagonov@hotmail.com благодаря предварително .
kalin72 - майстор
Щото тоя, дет те е съветвал да купиш таз толкова мощтна горелка, е за бой :)
filmatoplo - майстор
:) Остъй ми де го побира още туй топло -не са ли попарихте .
delofer написа:
Колеги нов съм във форума имам проблем с котела или по точно с горелката - Bisolid saver C - имам изолация , дограма, в момента пуснати 5 радиатора+ лира не падам под 4-5 чувала на денонощие. Помагайте !!!
30 RAdiatora 1boiler 3-4ovala peleti
delofer написа:
Колеги нов съм във форума имам проблем с котела или по точно с горелката - Bisolid saver C - имам изолация , дограма, в момента пуснати 5 радиатора+ лира не падам под 4-5 чувала на денонощие. Помагайте !!!
30 RAdiatora 1boiler 3- чувала
veselint - специалист
30 RAdiatora 1boiler 3- чувала
[/quote]

С по два глидера ли са тези 30 радиатора?И ние имаме горелки,или намали от радиаторите или увеличи от чувалите,че така не мога да ти повярвам.
plastkomfort - специалист
ср окт 24, 2018 10:20 pmplayer написа:
IVG s 40
котел Дакон Дор 24 KW

Горелката е с автоматичното меню
имам проблем с температурата зимата.Имам 3 радиатора и една лира-общо 15 kw.
Когато е много судено вдига зададената темп.много трудно-понякога за 2.30 часа.,а понякога не може да премине в минимален режим на работа.
Как да я настроя да вдига малко над зададената температура и да загрява за 1 час водата,вместо за 2 часа и кусур?
Настройки в момента:
16 KW котел
850 гр.
време изгаряне 29 сек.
почистване 12 мин,продължителност 12 сек
вентилатор мин.14%
макс.56%
Преди бях с управлението с ръчно меню и там нямаше проблеми.
Сега с това автоматично меню не мога да се справя.

Благодаря
Направи максималната на 20 kw
levski1313 - помощник
Добър ден! Имаме проблем с котел Bosch, контролер ST-717 . При зададена температура на водата 70 гр., като достигне 50 гр, помпата се включва и след 2 минути се изкл. при 48 гр. След около 20 минути се повтаря същото. Като че ли котела няма мощност, а пише че е на макс. мощност. Уж е настроен за 27 кв., а не вдига температура. Помагайте, къде, какво да направим в настройките? Благодаря ви предварително!
Здравейте, ние сме с котел Bosh 32 и пелетна горелка Ватерланд с 40. Има ли майстор които можете да ми препоръчате за да я настрой
  • 1
  • 47
  • 48
  • 49
  • 50
  • 51

Тема "Настройка на пелетна горелка ,параметри." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: