• 1
  • 45
  • 46
  • 47
  • 48
  • 49
  • 51
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Здравейте и аз съмс котел енерджи 40кв.комбиниран гори и дърва и пилети и т.н винаги като ида при него все му бъзикам настройките някой знае ли нещо за тях :?
Здравейте.
Като нов в бранша с пелетните котли и аз да попитам :)
Котел Бисолид 25 кВ и горелка GP25, с термоглави съм, но съм на минимума на котела за сега понеже събирам пари за още консуматори.
Успях да направя до някъде настройките на котела но проблема е че като затвори и една термоглава и котела вдига още малко градуси и спира. После пак се пали.
Мога ли да регулирам това палене. Да речем след час. Има една настройка. Така наречената време за оптимизация която е 0 h(фабрична настройка) , като може да варира до 60 мин. Може ли някой да обясни как точно влияе на горенето и какво оптимизира.
jabi - помощник
здравейте колеги
имам проблем горелка brunit pell 40

как се възстановяват фабричните настройки на горелката?
има ли команда или бутон за ресет?
jabi - помощник
[quote="jabi"]здравейте колеги
имам проблем горелка brunit pell 40

как се възстановяват фабричните настройки на горелката?
има ли команда или бутон за ресет?[/qu
Разбрах че няма.
filmatoplo - майстор
има бутон ресет на платката ,но не помня при полэване какви настройки връща ,тоест оправя раэни бъгвания .
perso - напреднал
Здравейте:-) време е и аз да се включа в дискусията!
Дълги години бях дървар и въглищар, но вече съм баровец с горелка фероли р7 new сиреч последната. Имам я от месец монтирана на котел бош солид 2000 - 27 кВ. Отоплявам двуетажна къща с рзп около 200 кв./м с изолация и ефтина три камерна пвц дограма. Системата ми е стара на над 30 години - централен щтранг, " паяжина" с чугунени радиатори. Харч 2 чувала и малко на денонощие, което ме устройва. В началото почнах на дървесни пелети сега мешам яко и 8-ци слънчоглед - гори та се къса:-)
С цел комфорт държа диапазон 35-45С на водата в системата. Така е приятно :-)
Но с котела и горелщата се яви проблем. Когато работи горелката в помещението се явява димна завеса. Клапата на котела към комина е затворена плътно, вратичката съшо издиша, ще я уплътня. През шнека в бункера също надува и вдига прах.
Давайте идеи как да намаля " мъглата" в помещението?
Вентилатора е на 120.
Ингервавала на шнека е 18сек.
Горелката работи на степен мощност 3.
Валтер Желязков - специалист
Като си затворил клапата на комина, пушека от къде ще излезе? От където намери.
perso - напреднал
Затворих го топлото да не бяга през комина, знам, че ако го отворя ще топли тръбата на комина, което също е вътре но доста ще излиза! Другия вариянт, е да затапя малко комина на покрива :-). Ако намаля вентилатора няма ли да влоша изгарянето?
Здравейте.Отдавна следя темамта защото и аз си купих такава горелка с котел Бош и мисля това лято да го монтирам.Та един въпрос ме вълнува отдавна-може ли Waterland s40 да гори слънчогледови пелети и други алтернативни горива като костилки например?Извинявам се предварително ако вече е дискутирано това но просто не срещнах никъде коментар относно това.
perso - напреднал
Мешай и пробвай! Аз сложих 6 чувала дървесни 6мм и 2 слънчоглед 8мм, тези дни ще ходя да купувам и ще вдигна дозата на слънчогледа! Определено слънчогледа прави една бучка отпред на кошницата, но не е драма :-)
  • 1
  • 45
  • 46
  • 47
  • 48
  • 49
  • 51

Тема "Настройка на пелетна горелка ,параметри." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: