• 1
  • 41
  • 42
  • 43
  • 44
  • 45
  • 51
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
syncho - майстор
Dakata9 написа:
Здрдвейте може ли някoй да помогне с настроиката на горелка Golden Fire 35 kw...?
Фирмата, от която си я взел не могат ли да ти помогнат? Би трябвало да ти дадат най-точен отговор.
LazarGanev - "Велик майстор"
Чувал съм, че контактите с тая фирма се осъществяват по телефона, мейла, куриер и често завършват в съда. Не съм чувал да идват да правят настройки :cool:
syncho - майстор
За сметка на това пък се продават котли за по 1000-2000лв :) За пореден път "не съм толкова богат, че да си купувам евтино" излиза вярно.
labarone - помощник
Привет колеги! Чета и виждам, че в този форум има доста интелигентни и запозната с пелетните горелки хора. Скоро ми монтираха GP 32 kw 5-та генерация самопочистваща се на котел ATMOS Kombi 40 kw. Дойде един "майстор", който уж и друг път го е правил. Често идва, все някакви работи донастройва, а горелката все нещо и има. Последното е при паленето. Каза ми че паленето се извършва на 2 етапа и то доста дълги като време и често влиза в грешка на паленето. Но от мои наблюдения виждам, че количеството пелети, които пуска са толкова малко, че изобщо не достигат до т.нар. запалка. Има меню в което се правят тези неща, но има код, който си мисля, че само оторизирани хора разполагат с него. Има ли вариант да разбера този код и да намеря примерни настройки, които да сравня с моите. Благодаря!
naskov - майстор
Няма код, има последователност от натискане на бутони за влизане в менюто. Не е работа за лаици. Ако ти са малко пелетите може да пробваш да направиш шнека по-полегат.
filmatoplo - майстор
Защо не пита предварително , ами след като някой ти о...ра работата . :wink:
labarone - помощник
Човека ми го препоръчаха като много добър. Той може и да е такъв, но с моята задача не ми изглежда да се справя ефикасно. Аз и не разбирам от тези работи, затова се и съветвам в този форум.

Някой може ли да ми помогне, като ми предостави първоначалните/фабрични/ настройки на пелетна горелка GP 32 kW 5-та генерация? Благодаря предварително :)
labarone - помощник
Явно никой не може да ми помогне с фабричните настройки, но дано някой ми помогне със следните опции. Горелката е същата - Ерато ГП 32 кВ. Става дума за следните настройки и следователно, какво променя тяхното повишаване или намаляне?

Modulation
-mod. effect % 70
-mod. deltatemp 10

Photosensor
-photosensor % 55
borkata99 - специалист
Аз ползвам такава горелка но е GP IV 25 kW.
Някой да каже дали настройките са същите като твоите и ако е така утре ще ги препиша и ще ти ги пратя, Н.П.
Ама на дали ще са същите цифри, аз съм с 4-то поколение и не е само почистваща.
mitashki911 - специалист
labarone написа:
Човека ми го препоръчаха като много добър. Той може и да е такъв, но с моята задача не ми изглежда да се справя ефикасно. Аз и не разбирам от тези работи, затова се и съветвам в този форум.

Някой може ли да ми помогне, като ми предостави първоначалните/фабрични/ настройки на пелетна горелка GP 32 kW 5-та генерация? Благодаря предварително :)
Oбади се директно в фирмата да ти кажат сертифициран който е минал курс и би трябвало да няма проблем .
  • 1
  • 41
  • 42
  • 43
  • 44
  • 45
  • 51

Тема "Настройка на пелетна горелка ,параметри." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: