Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Малкия - специалист
Търся контролер за циркулационна помпа, който да работи на следния принцип: да пуска помпата при температура на топлоносителя 50-60 градуса и да я изключва на 25-30 градуса
ако не съществува такова животно по магазините (в тези които обиколих не съществува) приемам и някакви предложения за направата на такова устройство , което може да ми гарантира този режим на работа
zil157 - специалист
Малкия написа:
Търся контролер за циркулационна помпа, който да работи на следния принцип: да пуска помпата при температура на топлоносителя 50-60 градуса и да я изключва на 25-30 градуса
ако не съществува такова животно по магазините (в тези които обиколих не съществува) приемам и някакви предложения за направата на такова устройство , което може да ми гарантира този режим на работа
http://www.intiel.com/
filmatoplo - майстор
Кой точно контролер от интиел може да направи това -да стартира помпа на 60 гр и тя да работи до обратен спад на температурата 30 градуса. :?
naskov - майстор
Малкия написа:
Търся контролер за циркулационна помпа, който да работи на следния принцип: да пуска помпата при температура на топлоносителя 50-60 градуса и да я изключва на 25-30 градуса
ако не съществува такова животно по магазините (в тези които обиколих не съществува) приемам и някакви предложения за направата на такова устройство , което може да ми гарантира този режим на работа
Имам приятел, който има фирма за ДТ, UPS и т.н и правят такова нещо-термостат с хистерезис
Малкия - специалист
Благодаря ви за бързите отговори.
Опасявам се, че дадените предложения няма да ми свършат нужната работа.
Да, такива термостати с хистерезис се намирам, обаче проблема е, че при тяхната работа, когато се зададат стойностите те ще работят по този начин:
задавам двете температурни стойности, примерно 25 и 60 градуса, единия начин на работа на този вид термостати е да подават сигнал на ел. консуматора, който сигнал ще се движи в рамките на зададените стойности. Тоест, ще подава сигнал когато темепратурата падне до 25 градуса и ще изключва сигнала когато се начи до 60 градуса. А другия режим "обратен" ще подава сигнал когато темпратурата е под 25 градуса, когато е между 25 и 60 градуса няма да подава сигнал и когато стане над 60 градуса пак ще подаде сигнала към ел. консуматора.
На мен може би ми трябва нещо близо до тези хистерезисни термостати, но в които да бъде ясно заложено, при коя температура се подава сигнала и при коя се изключва сигнала.
filmatoplo - майстор
Това ми отне около година и накрая го разгадах :? :) , после колега ми показа и готов вариант -Добрикит , регулатор 7-7ц . :wink:
Малкия - специалист
Мда, най-вероятно нямам преподавателски умения :) . А може и нещо да не съм ги разбрал тези термостати.

Тема "Контролер за циркулационна помпа" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: