Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Ahmakov - специалист
Антоне защо реши, че искам да изкарам 80kW от един "конвектор"? На това вентилаторче ф300mm което казваш, ще му е доста трудно, да прекара прес топлообменника повече от 2100m3/h. Котлето, поне според мен, има малка мощност, не повече от 6-7kW и като духнат "конвекторите" като се разгори котлето, ще има помагайте, не ще да топли. Аз го казах, на мен цялата система не ми харесва. Абе и помпа ще му свърши работа, ама трябва да е термопомпа поне 15kW...
filmatoplo - майстор
Как без помпа бе човек -слагай и всичко ще се оправи .Махни ремъка на водната помпа на някой автомобил и там ще се надуят съединенията :wink: .
armagedamian - специалист
Може да не са спазени наклоните и да задържа въздух в някои участъци и оттам да повишава налягането :roll:
kretio74 - специалист
Sorry 4e pi6a na maimunica ma pi6a ot telefona. Problema se re6i s smqna na RS. Idiotskoto e 4e ot nedoglejdane sym slojil rs s klapan. Mahnah go i slojih za proba edna tuba 10l. Ne6tata se opraviha momentalno, i sega e banq. Kotela e okolo 40kw. i e golem za sistdemata ma. Ima pompa prosto ne se vijda. Utre kato mi doide neta 6te pi6a po podrobno
VLADO66 - майстор
Щом сeгa e бaня сигурно кaто сложиш вeнтилaтори щe избягaш от къщaтa :-D
batkotony - специалист
batkotony написа:
да не би да си сложил някъде клапан ?...
kretio74 написа:
ot nedoglejdane sym slojil rs s klapan. Mahnah go i slojih za proba edna tuba 10l. Ne6tata se opraviha momentalno
Айде и със здраве да си го ползваш! :wink:
kretio74 - специалист
VLADO66 написа:
Щом сeгa e бaня сигурно кaто сложиш вeнтилaтори щe избягaш от къщaтa :-D
Има вентилатори но са зад радиаторите. На радиатор по 1 бр. http://www.pestimenergia.bg/shop/produc ... lator.html
kok - специалист
ей туй най го мразя :-D той човека имал помпа и РС-са бил с клапан ама защо да казва :?
Christo - майстор
Хубаво ще е да се направи кожух с форма на много плоска фуния и в средата и да се сложи вентилатора, както е при повечето автомобили. Всичко това отзад, естествено. Така вентилаторът ще обдухва по-равномерно цялата площ на радиторите и топлоотдаването ще е по-голямо. Тогава може да се помисли за намаляването на оборотите и съотватно на шума. Всяка инсталация трябва да има термометър и манометър, ако не за друго, за информация поне! Ако разширителният съд няма сигнална тръба до сутерена, по манометъра ще познаем дали сме допълнили системата. Друг е въпросът с намирането на манометър до една атмосфера. Отворените системи си искат допълване от време на време. Нали част от водата се изпарява. Само че се изпарява дестилирана вода а допълваме от чешмите вода пълна със соли и хлор и правим котлен камък и корозия. Когато системата ми беше отворена, всяка година я източвах и пълнех отново с прясна вода. Може би да има някакви химикали, които да решават проблема. Ако някой знае нещо, няма да е лошо да сподели. Поздрави на всички!

Тема "Спешен проблем HELP .РЕШЕН !!!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: