Най - вълнуващия въпрос зимно време.
naasko - специалист
Имам едно навесче на което му идва в повечко като завали и натрупа сняг на него. Та идеята ми е да използвам нещо евтино за предпазване от натрупване. Първоначално си мислех светещ шлаух да метна отгоре, но над покривчето има спалня. Предлагат ми разни кабели за улуци ама са по 100 и нагоре. С подово може ли да стане и от къде по тънкана навеса е от някакво тънко квадратно винкелче и на него пушен като плексиглас нагънат като трапец.
tetomaster - специалист
От спалнята избутай снега :-D .Майтапя се.С какво е покрит навеса?
stelaartoa - специалист
Май навеса няма как да е покрит :)
Обикновено навеса служи да покрива нещо ,хихихи....

Наско,в магазините за хладилна и климатична техника има кабели за дренажи . Ползват се и за тави при дефрост,да не замръзват. Цената на китайските е около 2-3 лв/м. кабела отдава 30 Вт/м,прецени колко да намотаеш,дават за такива случаи по 80-100 Вт/м2.
tetomaster - специалист
=D> :finga: :prayer: Как ли се е събрал там снега?
naasko - специалист
Е може да не съм се изразил съвсем точно навес козирка покрива ми столчета и маса за лятото и разни други вехтории :-D stelaartoa иначе точно такова нещо ми трябва утре ще разпитам за това дето ми предложи
naasko - специалист
Днеска си изрових в боклуците едно подово 30м. 500W мога ли да му намаля мощността с светорегулаторен ключ?
stelaartoa - специалист
И защо да му намаляваш мощността ? Няма и по 20 Вт/м ...Как ще размразяваш с намалена мощност?
naasko - специалист
Притеснява ме че останалото което е навито се загрява доста това проблем ли е за кабела или си носи на висока температура изолацията. И дали според вас ще понесе влагата или ще опука за нула време
ArturDent - Почти Безобиден
Ами сложи го целия в снега ....
joro_vn - специалист
Хм, тъпа идея ама..... вместо 500 ватов нагревател може да си сложиш мощен вентилатор да издухва снега от навесчето докато вали. Кой и кога ще го включва виж там....

Тема "Разтапяне на сняг от лека конструкция ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: