• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
LazarGanev - "Велик майстор"
А как се горят въглища в апартамент?
vvventsi - специалист
roly написа:
Аз не доумявам как може хората да купуват дърва при положение че калорийността на въглищата е 5 пъти по- голяма?
По- лесно ли е, от малоумие ли е?!
Въглища и дърва са на кантар,а за кубиците никога не са верни ,защото винаги ще има въздух между дървата ,ако си купувате греди еднакво нарязани там няма да ви излъжат във кубиците!
joro_vn - специалист
roly написа:
Аз не доумявам как може хората да купуват дърва при положение че калорийността на въглищата е 5 пъти по- голяма?
По- лесно ли е, от малоумие ли е?!
Първо не е 5 пъти даже теоретично, второ практически в повечето случаи въглищата не са това което трябва, ами боклуци...
Сметнато е че на дърва и въглища е все тая във финансово отношение, тя икономиката дисбаланси не търпи. Ако може да се докопа нещо по-евтино на момента или да се зареди отрано е единствения вариант за по-икономично.
Е, най икономично е да се крадне, ама то е друга тема.
vvventsi - специалист
joro_vn написа:
roly написа:
Аз не доумявам как може хората да купуват дърва при положение че калорийността на въглищата е 5 пъти по- голяма?
По- лесно ли е, от малоумие ли е?!
Първо не е 5 пъти даже теоретично, второ практически в повечето случаи въглищата не са това което трябва, ами боклуци...
Сметнато е че на дърва и въглища е все тая във финансово отношение, тя икономиката дисбаланси не търпи. Ако може да се докопа нещо по-евтино на момента или да се зареди отрано е единствения вариант за по-икономично.
Е, най икономично е да се крадне, ама то е друга тема.
Даже калоричността на въглищата и дървата е почти една и съща за килограм,но при дървата става въпрос за килограм суха дървесина!.А за въглищата имам предвит тези дето се ползват за отопление ,а не най калоричните!
Последна промяна от vvventsi на ср фев 15, 2012 11:16 pm, променено общо 1 път.
batkotony - специалист
Все пак не е лошо да се отчете и факта с какво ще се горят въглищата и дървата.И къде...Той Лазар подметна-не върви да накатерваш кюмура на 8-мия етаж с асансьора някак... :-D Та се вижда,че всичко е строго индивидуално,няма панацея... :)
bulhomes2 - майстор
iulian написа:
Тежката зима /най -вече ниските температури през януари и до момента / ме принудиха да си закупя малко въглища-донбас.Никога не съм горял въглища / с камина прити съм 18-6 квт./ . В къщи стана ТЕЦ-жестоко :-D .
Както писах в една друга тема-цена за тон донбас 480лв.Та така ,всеки използва момента.Въпреки че живея буквално насред балкана сериозно се замислям да мина на основно гориво въглища.
Донбаски въглища в Прити за основни гориво - сакън! За чугунен котел да, но за 3 мм ламарина... Ако ти е за хвърляне притито си поиграй, но няма да е за дълго.
kapanec - специалист
Какви са тия цени който ги споменавате ,въглищата ги купих август за по 247лв тона ,преди 3 дена на комшията му докараха меше нарязано и нацепено за по 45лв куб
valentin114 - специалист
bulhomes2 написа:
За чугунен котел да, но за 3 мм ламарина... Ако ти е за хвърляне притито си поиграй, но няма да е за дълго.
+1...малко извън темата...слагах няколко пъти на "чудото" на вилата изпаднали ми безплатно ж.п. тараверси, после гледам казнчето се "натумбачи", помислих, че съм прекалил с чашките, но :? трябва да мисля за ново :partyman:
Svezar - специалист
roly написа:
Аз не доумявам как може хората да купуват дърва при положение че калорийността на въглищата е 5 пъти по- голяма?
По- лесно ли е, от малоумие ли е?!
Ами ако може да се горят само въглища без дърва добре ама аз тази магия не съм я усвоил ! Може би ако както казват колегите въглищата са това което би трябвало да бъдат ще става ама аз например купувам някакви дето уж били Донбаски за 360лв/тон но не съм много сигурен дали са баш от Донбас или от Бобов дол да не говорим че процента на частиците под 1см в тях е преобладаващ и като разчиствам скарата за да влиза въздух изхвърлям голямо количество от тези "въглища" с пепелта :evil: Ако някой може да ми каже къде в района на Бургас мога да си купя КАЧЕСТВЕНИ въглища ще ми е вечен приятел :gott: В общи линии се опитвам със сурови дърва и боклучави въглища да се грея качествено а това не е никак лесно и евтино !
iulian - напреднал
bulhomes2 ,7-8 години го имам притито и няма да е лошо да го сменя вече :-D .Шегувам се разбира се-да зная че донбас са най-калоричните .Взел съм 150кг. за проба мокри са и даже замръзнали.Слагам в найлонова торбичка 2 лопатки и в камината точно над решетката-2 часа горят.Според мен ако се ползват редовно ще прогори решетката ,не вярвам ламарината още повече водната риза-все пак самата горивна камера на камината не позволява слагането на голямо количества въглища.Освен това мисля че няма да е икономически изгодно само с донбас.Може да речем малко въглищни брикети,дърва малко и малко донбас за най-студените дни.Пътувам доста из страната през летния сезон и мога да си доставям по малко и така от където е най изгодно :? Малко,малко като се замисля 400-500кг.мога спокойно да си натоваря наведнъж. :)
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Колко ни лъжат с дървата за огрев !" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: