Най - вълнуващия въпрос зимно време.
някой може ли да ми каже как да си направя самия стъклопакет? видях, че се лепят 2 стъкла със силикон и се слагат някакви рамки, които се пълнят със некакви топчета??? някой да има идея от къде да си купя необходимите лайсни и хигроскопичен пълнеж?
ango - напреднал
Металната рамка е дистанцьор-различни размери.Топчетата са силикагел-да супсидира влагата.Стъклата предварително трябва да се измият перфектно.Защото ще е кофти да остане петно от вътрешната страна.След събирането от страни мажеш със силикон и шпакличка.Нямам представа от къде си задати дам съвет от къде да ги закупиш.
ango написа:
Металната рамка е дистанцьор-различни размери.Топчетата са силикагел-да супсидира влагата.Стъклата предварително трябва да се измият перфектно.Защото ще е кофти да остане петно от вътрешната страна.След събирането от страни мажеш със силикон и шпакличка.Нямам представа от къде си задати дам съвет от къде да ги закупиш.
от сф. съм, благодаря за инфото, ако ме насочиш. ще е много гуд....колко см е най-големия дистанцьор?
Тани - модератор
Не съм много в час , но от обща култура ми се струва че се казва ДИСТАНЦИОНЕР или бъркам?
velsi - Почетен майстор
Да, дистанционер се казва и вероятно наименованието идва от дистанцията между стъклата, която въпросния детайл осигурява. Мога да помогна с напътствия относно изработката на стъклопакета, но за съжаление не мога да кажа къде в София може да се купят необходимите материали.

Тема "стъклопакет?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: