Най - вълнуващия въпрос зимно време.
syncho - майстор
ще ти е малко големичка. Ако мислиш, че въздушна ще ти свърши работа мини на такава. Там мощностите са доста по-ниски. Но пък ако имаш радиатори вече накачени по-добре си ги ползвай. Има каминки и с по-малки мощности на водната риза.
naskov - майстор
Камините Да Винчи имат 9 степени на регулиране. На 9та степен е пълната мощност, която ще развиеш, ако гориш продукти от класата на Schweighofer. При горене на пелети с незнайно съдържание ще получиш по-малка мощност и по всяка вероятност нестабилен пламък. Камините са модулиращи по температурата на водата. Имат дистанционно и контролер със седмичен термостат. Лесни са за обслужване. Ламбда сонда и други екстри нямат. Италиански не съм мотирал и не знам с какво ги превъзхождат. До сега съм нямал проблеми с механизмите и частите по тях.Този сезон съм настройвал около 10
krasimir_stoi4kov - напреднал
syncho написа:
ще ти е малко големичка. Ако мислиш, че въздушна ще ти свърши работа мини на такава. Там мощностите са доста по-ниски. Но пък ако имаш радиатори вече накачени по-добре си ги ползвай. Има каминки и с по-малки мощности на водната риза.
И аз не знам дали ще ми свърши работа :) То апартамента не ми е кой знае колко голям но ако камината е на въздух ще трябва вратите постоянно да са отворени :-D
Как така по ниски , в сайта мисля ,че пишеше за усвоемостта на топлината до 91% :)
А иначе нямам накачени радиатори :)
Препоръчаи ми някоя по като за мене с водна риза и без водна риза ако знаеш :) ? , че аз не съм много в час по тея работи :-D
Как така тези камини идват не окомплектовани :? :? :? та нали като купуваш нещо трябва да е завършено :? а не на половина :? :? :-D
Последна промяна от krasimir_stoi4kov на ср яну 23, 2013 9:28 am, променено общо 1 път.
syncho - майстор
Ами за водната риза мога да ти предложа с по-малка мощност Duchessa Idro (steel) тя е с мощност на водната риза до 10,8кВ. За въздухарка... доста са вариантите. Има такива и с въздуховоди, ако имаш възможност да пуснеш такива.

Хубавото на водната риза е, че можеш и бойлера да си вържеш за топла вода. На въздушната предимството пък е, че нямаш радиатори и т.н.
Christo - майстор
Пишеш, че няма накачени радиатори...Ще купуваш нови, ще сменяш старите, или аз не съм разбрал нещо? Радиаторите се мерят между центровете на отворите. Тези, за които пишеш, най вероятно са 600мм. Във всеки каталог на производител на радиатори пише каква е мощността на един глидер от даден размер. Мощността силно зависи от температурата на топлоносителя. Обикновено се дава за 90-70 или 80-60 градуса на водата. ако не знаеш какви са твоите, на грубо за 600мм вземи 190W на глидер. Ако ги караш на по-ниска температура, което би било по-добре, трябва да увеличиш бройката.
krasimir_stoi4kov - напреднал
Christo написа:
Пишеш, че няма накачени радиатори...Ще купуваш нови, ще сменяш старите, или аз не съм разбрал нещо? Радиаторите се мерят между центровете на отворите. Тези, за които пишеш, най вероятно са 600мм. Във всеки каталог на производител на радиатори пише каква е мощността на един глидер от даден размер. Мощността силно зависи от температурата на топлоносителя. Обикновено се дава за 90-70 или 80-60 градуса на водата. ако не знаеш какви са твоите, на грубо за 600мм вземи 190W на глидер. Ако ги караш на по-ниска температура, което би било по-добре, трябва да увеличиш бройката.
Нямам никакви радиатори :) Заради това се чудя каква камина да взема и коя е по ефективна :?
За другото не съм много запознат и като му дойде времето ще се мисли и ще се допитвам :-D
syncho - майстор
По ефективните са тези с водните ризи.
krasimir_stoi4kov - напреднал
Днес замерих стайте и се получи изненада :-D И то голяма :-D :-D целия апартамент с коридора и банята излиза 60кв.метра а не 76кв.метра :-D :-D :-D :-D
Явно са смятали и мазето и таванската към квадратурата на апартамента :? :? :?
МаЙ май ще отпадне водната риза , че като гледам киловатите им стават доста големи спрямо апартамента ми :? :? :? :-D
syncho - майстор
Значи слагаш една Дукеса и си решаваш проблема кардинално
krasimir_stoi4kov - напреднал
syncho написа:
Значи слагаш една Дукеса и си решаваш проблема кардинално
Тя с въздуховоди ли е ? Ще ми пуснеш ли линк към нея за да я видя :) Благодаря предварително :)

Тема "Пелетна камина"Da Vinci"" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: