• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Antonii - майстор
ср юни 09, 2021 5:15 pmvk написа:
Може ли някой да покаже снимка на разрез на глидера. Възможно ли е глидера да се запуши ?
Само в завода при леенето.
Ако преди това си е бил наред, то е малко вероятно.
road_runner - специалист
Ще ползвам темата да питам за окачването.

Имам съществуващ радиатор с 8 глидера, искам да добавя още 3, куките в момента са така че има по 2 глидера острани на всяка и 4 помежду им.
Радиаторът е захранен едностранно - горе вход, долу изход. Т.е добавянето на глидери ще е само от едната страна.

Ще стане ли без да дупчат за нови куки? Защото това би означавало 5 глидера да са встрани от лявата кука. 4 помежду им и 2 след дясната? Нямам идея колко тежи един глидер, но не мисля, че ще е повече от килограм и половина два?
speka_rs - майстор
ср дек 14, 2022 3:32 pmroad_runner написа:
Ще ползвам темата да питам за окачването.

Имам съществуващ радиатор с 8 глидера, искам да добавя още 3, куките в момента са така че има по 2 глидера острани на всяка и 4 помежду им.
Радиаторът е захранен едностранно - горе вход, долу изход. Т.е добавянето на глидери ще е само от едната страна.

Ще стане ли без да дупчат за нови куки? Защото това би означавало 5 глидера да са встрани от лявата кука. 4 помежду им и 2 след дясната? Нямам идея колко тежи един глидер, но не мисля, че ще е повече от килограм и половина два?
Кука лесно може да се добави, не е задължително да се добавя отгоре, може и отдолу. Инъче куките струват левчета и не смятам че една кука в повече на цялата разпавия ще е проблема.
road_runner - специалист
Не е до парите, ако изместят лявата кука, ще трябва да я замазвам дупката, да я боядисвам, вижда се отгоре.
Ако може да добавят отдолу е вариант- там не се вижда.
Мерси за идеята.
Един глидер (х3) тежи Нищо, сравнено с товароносимостта на кадърно "забита" кука.
Май намекнах в другата тема.

На 8мм болтче, дълго 2см, ми виси задника в пещерата или на скалите. Когато се налага, висим и по двама.
Хм, ако знаех, че само 10мм е "работната" част....!!! Ще потърся сметка на инструктора.
https://photos.app.goo.gl/y7XBowLbpMhtK9Y8A
iliya_i - майстор
ср дек 14, 2022 4:30 pmroad_runner написа:
Не е до парите, ако изместят лявата кука, ще трябва да я замазвам дупката, да я боядисвам, вижда се отгоре.
Е защо пък да я местиш? Нямаш стотинки да си купиш трета кука ли?
Струва точно колкото една чашка кафе.
Продават се по две, сякаш.
Ще се набута с една кука, едно кафе, ще се надруса с кафета или ще почерпи приятел.
Всичко, освен последното, би могъл да си спести, на моя отговорност и съвест.
road_runner - специалист
ср дек 14, 2022 8:42 pmiliya_i написа:
ср дек 14, 2022 4:30 pmroad_runner написа:
Не е до парите, ако изместят лявата кука, ще трябва да я замазвам дупката, да я боядисвам, вижда се отгоре.
Е защо пък да я местиш? Нямаш стотинки да си купиш трета кука ли?
Струва точно колкото една чашка кафе.
Е аз ще дам 100 лв за глидери и окомплектовка, да не мислиш, че за куките ще се цигане за 3 лв са ?

Искам да не е грозно, и не знаех, че може с 3 куки. (по-скоро 6 де, че нали са горе и долу) Сега ще си сложа още 4 глидера и ще е симетрично,
Така ще станат 12 и за едностранно свързване над 10 знам, че няма да е на 100 % ефективно в последните 2-3 секции. Но каквото е.
iliya_i - майстор
ср дек 14, 2022 10:20 pmroad_runner написа:
ср дек 14, 2022 8:42 pmiliya_i написа:
ср дек 14, 2022 4:30 pmroad_runner написа:
Не е до парите, ако изместят лявата кука, ще трябва да я замазвам дупката, да я боядисвам, вижда се отгоре.
Е защо пък да я местиш? Нямаш стотинки да си купиш трета кука ли?
Струва точно колкото една чашка кафе.
Е аз ще дам 100 лв за глидери и окомплектовка, да не мислиш, че за куките ще се цигане за 3 лв са ?

Искам да не е грозно, и не знаех, че може с 3 куки. (по-скоро 6 де, че нали са горе и долу) Сега ще си сложа още 4 глидера и ще е симетрично,
Така ще станат 12 и за едностранно свързване над 10 знам, че няма да е на 100 % ефективно в последните 2-3 секции. Но каквото е.
По въпроса с трите куки: слагаш третата с около милиметър по-високо от втората, е така радиатора ще лежи само на две от куките. Средната няма да носи а ще има само декоративна функция, да не се набиват дупките на очи.
А ако това противоречи на чувството ти за симетрия, сложи още една декоративна от другата страна, между 4-то и 5-то ребро :-D
  • 1
  • 2

Тема "Добавяне на глидери" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: