• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Струват ли си високата цена румънските ( или така наречените "австрийски" пелети - http://peleti.at ) пелети?
Има ли в момента недостиг на български пелети?
radiocontrol - специалист
Този вид пелети найстина до момента са с най-доброто качество на нашия пазар.През изминалата зима изгорих 3 тона от тях и още толкова от различни наши производители,за съжаление родното производство или поне това което остава за нашия пазар .
radiocontrol написа:
Този вид пелети найстина до момента са с най-доброто качество на нашия пазар.През изминалата зима изгорих 3 тона от тях и още толкова от различни наши производители,за съжаление родното производство или поне това което остава за нашия пазар .

А като финасов разход какво се получава накрая?
Аз иначе работя в търговския отдел на един производител и още не съм съвсем наясно...един клиент ми каза, че е много доволен от Румънските - няма почти никакъв боклук и няколко дена само пълни без да чисти печката, обаче Българските му стрували 5лв на ден, а Румънските двойно!
sensi - специалист
momo73, правиш проучване за шефа ти ли, да опипаш почвата или ей така за себе си.
sensi написа:
momo73, правиш проучване за шефа ти ли, да опипаш почвата или ей така за себе си.
И трите.
А сега продавам и от Румънските - оказва се, че може да се приближат като цени към Българските стига човек да не е много лаком. Цената на нашите е 380лв. на тон - няма такава цена за такова качество!
Вкъщи се отоплявам с камина на пелети. Понеже съм от Пловдив, тук като най-качествени вървят пелетите от Рогош. Но тази зима продавах и от румънските. В камината вкъщи като разход не съм показател, защото се пали за по няколко часа на ден, но иначе като чистене с румънските изгарях по 12-15 чувала и тогава чистих, а с българските на 6-7 чувала. Но моя клиентка, откакто веднъж взе румънски, каза че и излиза по-евтино от другите - много по-малко занимавка и топлили заведението си с по-малко пелети. Но клиента като чуе 500 лв/тон ...
Определено си заслужават, предимставта са:
- Висока калоричност съответно нисък разход
- Използваната дървесина е Дъб и Бук
- Без кора и никакви допълнителни примеси
- пепелта e < 0,5%
filmatoplo - майстор
:wink: Аз не вярвам много на това ,според вас -ако разхода с румънските пелети е на полувина от бг пелети то тогава ако горя 3 тона български по 360 лв -от румънските ако горя 1,5 тона на цена 500 лева -ще съм на файда така ли .
miroslav_cholich - специалист
Stad написа:
Определено си заслужават, предимставта са:
- Висока калоричност съответно нисък разход
- Използваната дървесина е Дъб и Бук
- Без кора и никакви допълнителни примеси
- пепелта e < 0,5%
Дървесината не е дъб и бук а Смърч, лично съм ходил в заводът в Румъния, Буллес ако не се лъжа имат договор с тях за разпространение в България и Гърция
Чираче - майстор
Взех 5 чувала от Хъс, вносни, чам, за проба. Цена 360 лв/т. Образуват много шлак. Преди няколко дни взех пак 5 чувала от с. Бенковски, до Пловдив. Чам. 396 лв/т. За пробата са перфектни. Чиста пепел, без шлак. Поръчах си 4 тона. Нямам впечатление за качеството от Рогош.
  • 1
  • 2

Тема "Румънските пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: