• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Christo - майстор
Приблизително на всеки метър воден стълб налягането се качва с една десета атмосфера. Два етажа по 3,50; още малко от сутерена и малко от тавана, да се събере, колко да се събере? Около атмосфера. Защо съдът да е напомпен до 3 атмосфери? Аз бих го оставил с една десета над налягането при котела при отворена система, за да не смучи системата от тавана от някаква евентуална неплътност, ще рече 1,1 атмосфери. Сега както е, при загряване системата ще си вдига налягането чак до 3 атмосфери и разширителят чак тогава ще почне да компенсира. Ненужно си товариш системата с такива налягания. Ами че моят котел, който е професионално направен и хич не е ефтин, максималното допустимо му налягане е 3 атмосфери.
hhristov - специалист
Сега последната най висока точка е лирата в банята на втория етаж. Там имам ръчен обезвъздушител. Разширителя е 30 литра мисля.
Не разбрах ако налягането при студена вода е 1.5 атм. колко да бъде на разширителя 2 ли.
VLADO66 - майстор
Най-отгоре на системата се слагат автоматични обезвъздушители http://www.bgtherm.com/store/product/92 ... -1-2-.html
kaptagona - специалист
Колеги аз съм затворил всички кранове на радиаторите и налягането пада от 1.2 атмосфери на 0.8. Никъде няма теч а пада. Може ли нещо от разширителния съд да е. Системата е затворена печката е алфа плам 15.
  • 1
  • 2

Тема "Моля за помощ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: