• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
radius - майстор
Човека иска да удвои площта, никъде не е писал, че не е съгласен да стои на 15С.
fbr - майстор
Има една мантра, която се шири из обикновените потребители, че като се намали обема на топлоносителя, ще се намали и разхода на енергия. Чувал съм я доста пъти, и за обикновения потребител звучи правдоподобно. Точно тази ниша използва търговеца на тези радиатори. Халал да са му тия пари, успешен е.
zz_stefanov - майстор
Няма как тези радиатори при по малка площ да отдават повече топлина. Това, че благодарение на хеатпайп'па топлината стигала по бързо до горния край не означава че ще отдава повече топлина. Ми то при обикновен радиатор захранен диагонално ще е същото.

Икономия от ниска инертност? само при нецелодневно отопляване и то малка.
morfei1 - специалист
вт дек 08, 2020 12:50 pmralev написа:
Теоретически количеството топлоносител ще е същото, но да не се окаже както вакумните колектори теоритично са по добри а на практика зимата не работят.

Трябва да удвоя отопляемата площ на печка със водна риза, сега се отоплява 1 етаж трябва да се включи и 2 етаж (дограма и изолация - отлични).
"Теоретически" количеството може и да остане същото, но практически загубите ще станат двойни, които трябва да бъдат покрити при определени условия, че и малко отгоре за да се стоплиш.
ralev - специалист
ср дек 09, 2020 9:28 amradius написа:
Човека иска да удвои площта, никъде не е писал, че не е съгласен да стои на 15С.
15°С ги имам и без отопление, изолация и дограма отлични
radius - майстор
Като ти гледам поста с който влизаш в темата и идеите които имаш, не мога да приема сериозно твърдението ти.
pechkata - специалист
ср дек 09, 2020 9:24 pmralev написа:

15°С ги имам и без отопление, изолация и дограма отлични
Моите и те са 15 гр. ама гори 30 кг. пелети на 24 ч. при 0 гр. вънка...
ralev - специалист
Тази тема е от 2012г. Излиза, че никой от този форум не ги е пробвал тези радиатори за тези 8години.
pechkata - специалист
ср дек 09, 2020 8:44 ampechkata написа:
вт дек 08, 2020 6:34 pmralev написа:
Т.е. да топля същото количество топлоносител, от там и икономията. Ако има някой с практически наблюдения да сподели дали е възможно
Не може той грее само себе си - шушни и нищо повече на 60 градуса топлоносител...
:shock: :? :-D
zz_stefanov - майстор
чет дек 10, 2020 6:28 pmralev написа:
Тази тема е от 2012г. Излиза, че никой от този форум не ги е пробвал тези радиатори за тези 8години.
Знаещите и разбиращите материята никога няма да си ги купят, че да ги 'пробват'.
Тези които са се подлъгали по такива чудеса (то бяха Галани, и т.п......) никога не си признават.
Та ти си мисли като си се запалил по тия фантасмагории.
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11

Тема "Вакумни радиатори/Вентилконвектори/Глидери кое?!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: