• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
mrmagooo - специалист
И пак аз с мойте теми ни вклин ни в ръкав :-D
Сега ми попадна информация за така наречените вакумни радиатори и реших да направя съпоставка с известните ми до сега топлоотделителни тела и се оказа че цялата тая информация която предоставят по каталозите нищо не ми говори поне без обяснение .Та може ли някой да бъде така мил и добър съфорумец и да каже кой от трите вида трябва да е най-ефективен ?!
naskov - майстор
Още не съм ги ползвал вакуумните
fox_vt - майстор
За пръв път ги чувам и аз и се наложи да отворя гугълчо да се образовам :-D .Абе само един линк изгледах ама нещо не ми се връзват нещата.Как така малко вода ще мине а радиатора ще топли яко тва за изпарението и кондензацията ясно принципа на топлинната тръба но нещо искат да таковат дявола във въздуха.Да не говорим за видимо доста по малката площ на радиатора.Че то термо помпите които са най икономични колкото земат отвън толкос вкарват вътре най много а тия с 500 грама вода.... За опростяване на системата и по лесна циркулация съм съгласен ама икономии и то драстични айде моля ви се :lol: И все пак нека и специалистите се изкажат.
mrmagooo - специалист
http://www.youtube.com/watch?v=eZAq5Apq ... ure=relmfu

Докато ровех попаднах на това определено загрява бързо ...
Чаро - Акълия
mrmagooo написа:
това определено загрява бързо ...
А как ли изстива? :wink:

Ма вие сериозно ли? :?
Ние се чудим как да закачим все по-големи буфери за да направим инсталациите по-ефективни, вие с тая пича въшка искате да се топлите.
Не гледам на нещата сериозно.
А представянето мяза на електроден котел :wink:
Мистър магооо, раздайте по един мострен "вакуумен радиатор" ( :lol: ) та да разбием вакума около тази технология. Ще прегледаме, тестваме... :wink:
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
mrmagooo написа:
http://www.youtube.com/watch?v=eZAq5Apq ... ure=relmfu

Докато ровех попаднах на това определено загрява бързо ...
Кое точно трябва да ме впечатли, че нещо не го видях? - термокамерата дето е снимала ли?
Къде е вакума също не разбрах?
Освен, че по-малко вода събира радиатора (някъде може и да е предимство) друго съществено не видях.
mrmagooo - специалист
abcdefghijklmnopqrstuvwxz написа:
Кое точно трябва да ме впечатли, че нещо не го видях? - термокамерата дето е снимала ли?
Къде е вакума също не разбрах?
Освен, че по-малко вода събира радиатора (някъде може и да е предимство) друго съществено не видях.

Ами трябваше да те впечетли че загряха радиатора докато преливаха топла вода две кани за около 30 секунди !
Вакума е в самите ребра принципна на термалпаип дори в компютрите се използва този принцип!

Чаро то ясно че ще изстива бързо но не е ли това целта при модерните системи да се намали инертността на системата ?! :?
А буфера не е ли със съвсем друга цел (да обира топлинните излишъци от котела и да се възползваме от тях когато котела почине/отмаря )
Иначе аз ако намеря мострени ще се запася ...за сега и цени не намирам (не че съм тръгнал да пазаря просто разпитвам за в бъдеще )
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
Как ги видя тея 30сек., като са 2 минути - то има минути на клипа.
"Топла вода" , около 95-100гр. - виж каната от която наливат как свети.
Радиатора тръгва от 30гр., околните предмети и те около 30гр.
И с 2литра 95гр. вода, загряват 2-3кила радиатор до 57гр.-58гр. (разлика 27-28гр.).
Как разбра че ще изстива бързо, като няма площ (как ще отдаде мощност).
Нищо неземно не виждам.
mrmagooo - специалист
abcdefghijklmnopqrstuvwxz написа:
Как ги видя тея 30сек., като са 2 минути - то има минути на клипа.
"Топла вода" , около 95-100гр. - виж каната от която наливат как свети.
Радиатора тръгва от 30гр., околните предмети и те около 30гр.
И с 2литра 95гр. вода, загряват 2-3кила радиатор до 57гр.-58гр. (разлика 27-28гр.).
Как разбра че ще изстива бързо, като няма площ (как ще отдаде мощност).
Нищо неземно не виждам.

Виж че започват да наливат от 29/30 и вече до към 1.00/1.10 радиатора е с температура 45-50 градуса напълно достатъчно да се топлиш даже ще ти пари малко!
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
Да, ако си седнал върху него ще ти пари леко. Ами стаята кога ще се стопли от тея 4 ребра с площ 0,5м2 с 45-55гр?
Като си мераклия - вземи си пък к'во, тествай и ще споделиш.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11

Тема "Вакумни радиатори/Вентилконвектори/Глидери кое?!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: