• 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 17
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Svezar - специалист
За да се нагрява толкова тръбата има три варианта според мен ,прекалено много материал /големи или чести дози/,недостатъчно въздух от вентилатора или запушен път на димните газове /щом ти връща дим обратно/ . Няма как от качеството на пелетите да създава такива проблеми,ако са кофти или не палят или гаснат,но няма как да нажежат соплото ! Като гори и отвориш горната вратичка да погледнеш пламъка лъхва ли голяма жега на лицето или не се усеща,понеже съм пробвал с отворена и затворена клапа на фукса ,и разликата е огромна. Когато е затворена клапата като отворя вратичката ще ми опърли веждите /жегата трудно излиза/ ,докато при отворена не се усеща почти никаква топлина-всичко бързо бяга през комина !
пет дек 06, 2019 12:08 pmSvezar написа:
За да се нагрява толкова тръбата има три варианта според мен ,прекалено много материал /големи или чести дози/,недостатъчно въздух от вентилатора или запушен път на димните газове /щом ти връща дим обратно/ . Няма как от качеството на пелетите да създава такива проблеми,ако са кофти или не палят или гаснат,но няма как да нажежат соплото ! Като гори и отвориш горната вратичка да погледнеш пламъка лъхва ли голяма жега на лицето или не се усеща,понеже съм пробвал с отворена и затворена клапа на фукса ,и разликата е огромна. Когато е затворена клапата като отворя вратичката ще ми опърли веждите /жегата трудно излиза/ ,докато при отворена не се усеща почти никаква топлина-всичко бързо бяга през комина !
Настроена е да пуска пелети през 21 секунди ,въздуха е увеличен много малко на 1 и 2 степен понеже горелката е работи на мощност 2 и мисля че неработи на другите степени ,комина е чист котлето е чисто махнах всякакъв нагар с една отверка и шпатула.
Идваха 2 ма души от различни фирми и казаха ,че работи добре и ,че е нормално тръбата да става алено червена понеже има поснояно горящ огън в нея.
Просто сазаха ,че става една идея по нагрята и това ми прави впечатление защото зо пръв път ползвам толсова калорични пелети .
Няма деформирана тръба няма деформирана скара .
От една седмеца работи няма никакви грешки понеже е топло седи на 38 градуса в стаите ми подържа малко над 24 градуса разхода ми е 1 чувал на ден .
krasiorocknroll - специалист
Малко помощ?Как се регулират степените на вентилатора на горелка фероли P 7 стъпка по стъпка?
Здравейте и аз имах проблем с настройките запушваше се тръбата на шнека с пилети и точно си мислех че вече съм оправил проблема и започна да се топи тръбата на шнека...та въпроса ми е какъв може да е проблема
Svezar - специалист
Интересно ми е как може да се напълни тръбата на шнека с пЕлети /не пИлета/ и едновременно с това да им огън който да разтопи гофрето ? Той би трябвало да е угаснал от задушаване,странен случай ! Или това с препълването и топенето са различни случаи ? Тогава е странно защо температурния датчик на тръбата не спира горелката понеже за да се топи гофрето значи температурата е бая висока при него ! Или има много гориво и малко въздух,или се опитваш да хванеш всичкото топло и си запушил пътя на газовете до степен да се опитват да излизат през шнека.
Svezar - специалист
чет дек 26, 2019 9:14 pmkrasiorocknroll написа:
Малко помощ?Как се регулират степените на вентилатора на горелка фероли P 7 стъпка по стъпка?
Задържаш натиснат бутон "Р" докато дисплея започне да мига,пускаш го и започваш да натискаш еднократно докато се покаже търсения параметър /за различните мощности на горелката тези за вентилатора са съответно t08,t10,t12,t14,t16/ когато намериш търсения с бутони + и - задаваш стойностите,след това не натискаш нищо повече и стойностите остават запаметени.
Димитър Димов - специалист
пон дек 30, 2019 11:44 amSvezar написа:
Интересно ми е как може да се напълни тръбата на шнека с пЕлети /не пИлета/ и едновременно с това да им огън който да разтопи гофрето ? Той би трябвало да е угаснал от задушаване,странен случай ! Или това с препълването и топенето са различни случаи ? Тогава е странно защо температурния датчик на тръбата не спира горелката понеже за да се топи гофрето значи температурата е бая висока при него ! Или има много гориво и малко въздух,или се опитваш да хванеш всичкото топло и си запушил пътя на газовете до степен да се опитват да излизат през шнека.
На какво се дължи запушването на гофрето с пелети?Винаги ли причината е че има някои които са по-големи и запречват пътя на другите и така става задръстването.
filmatoplo - майстор
Наблюдава се горенето ,ако е необходимо увеличаваш параметър Те-7 ,и ако е необходимо и въздуха .Така че горивото което се подава -да може да изгаря добре -без да се задръсти горелката .Колко площ отопляваш и на коя степен си сега ,и параметър Те-7 на колко ти е сега.Чистиш ли скарата и под нея.
Димитър Димов - специалист
пон дек 30, 2019 4:39 pmfilmatoplo написа:
Наблюдава се горенето ,ако е необходимо увеличаваш параметър Те-7 ,и ако е необходимо и въздуха .Така че горивото което се подава -да може да изгаря добре -без да се задръсти горелката .Колко площ отопляваш и на коя степен си сега ,и параметър Те-7 на колко ти е сега.Чистиш ли скарата и под нея.
Ако е за мен,благодаря за отговора!Попитах понеже преди време познат спомена че за три месеца му го прави това за трети път,а този който я е монтирал му отговорил че проблема е в някои от пелетите.Доколкото знам горелката му не е от тези ,но реших да попитам понеже проблема е идентичен.Благодаря ти отново.
Здравей те колеги и аз съм с горелка Ferroli SUN P N и искам да попитам нормално ли е да горя по две чувалчета на ден пелети като работи постоянно нея спирам и бойлера не е включен към парното та котела мие THOR -05 отоплявам около 80/90кв
И съм с стаен термостат А настройките са
u1 65
u3-1
u4 -0
u5 - 2
t1 0
t2 1
t3 51
t4 6
t5 5
t6 100
t7 18
t8 38
t9 27
t10 56
t11 35
t12 90
t13 44
t14 125
t15 53
t16 150
t17 56
t18 1
t19 150
t20 50
t21 0
t22 50
t23 1
Ако може да се намали разхода кой параметър да пипна
БЛАГОДАРЯ ВИ
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 17

Тема "Параметри/настройки/ за пелетна горелка FERROLI SUN P7" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: