• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 17
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Flameff - напреднал
Промених t07- 22 и t08 -38. Сега гори малко под две чувалчета на 24 часа. В неделя ще мога да кажа колко ми е изгорила за една седмица, тъй като не доливам всеки ден в момента, за да го следя, а зареждам на седмична база.
filmatoplo - майстор
Сега теста го правиш в модулация и на най малка мощност -така ли :? :) .
Flameff - напреднал
Да. Мощност 1 - 14 kW и модулация, температура на водата 60 градуса. По съвета на Насков увеличих времето за подаване на пелети и намалих мощността на вентилатора.
Интересно ми ако някой има опит с тези горелки и може да сподели какъв минимален разход е постигнал с тях :?:
filmatoplo - майстор
Ами освен Насков , или някой Италианец други не знам :) .Човека е майстор на тези горелки , за разхода ще ми е интересно , все пак това е условно.
Flameff - напреднал
Пламъка съм го регулирал да е по-малък (чрез клапата за въздух на котела), тъй като ми казаха, че не трябва да има паразитен такъв. В момента като гори се удря съвсем леко в стената на котела. Интересното е че не винаги е постоянен, понякога е малко по-силен, понякога по-слаб ( излиза на около 8-10 см от горелката).
filmatoplo - майстор
:) Имах предвид на по-голяма мощност , на малка ясно че пламъчето ще се крие като костенурка :wink: .теста продължава успех.
LazarGanev - "Велик майстор"
Нормално е да е променлив пламъка - горивото влиза на порции :wink:
filmatoplo - майстор
Така е -пада първото количество , разгаря се добре и когато падне втора доза леко приглушава за секунди -докато се разгори и тя -цикъла се повтаря .При голяма мощност това не се забелязва чак толкова.Качете някоя снимнка или клип в Ютуб -ами Фероли има само в чужди клипове чешки и тем подобни. :wink:
emilvelkov73 - специалист
naskov написа:
Нормално е , защото горелката работи на първа степен и няма какво да модулира, затова изключва. Няма да имаш промяна на разхода. Ако искаш намали въздуха на първата степен с 10-20Па и увеличи т07 с 1-2 сек. Така ще имаш със сигурност понижение на разхода, но съответно и на мощността
Здравей колега Насков,
дали ще е удобно да напишеш всички параметри за тази горелка как работи наи добре и икономично де,
ако се намали въздуха не се ли увеличава шлаката или бъркам.
Ще се радваме да споделиш твоя опит с настройките
Благодаря предварително
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 17

Тема "Параметри/настройки/ за пелетна горелка FERROLI SUN P7" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: