• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 17
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Flameff - напреднал
Като взимах котела ми казаха, че 3 тона трябва да ми стигнат за отоплителния сезон. Ако приемем че това е периода от средата на октомври до средата на април, т.е. 6 месеца или 24 седмици, простата математика показва, че средния разход за отопление трябва да е 8.33 чувала на седмица, което е доста по-малко от 14 чувала. В момента горелката, която имам е с минимална мощност 14 kW, чудя се дали ако я сменя примерно с горелка с максимална мощност 14 kW и минимална 6 kW, това няма да намали разхода чувствително?! В момента системата ми е към 7 kW. На пролет ще добавя бойлер и още 6 глидера, но не вярвам това да надхвърли 12 kW.
filmatoplo - майстор
Ако са верни топлозагубите -под 14 киловата , то горелка с по- малка минимална мощност от сегашната ще е по-добре :) , но нека горелката има достатъчна максимална мощност -като смяташ да натоварваш с бойлер системата ,нещо от рода 5-20 киловата :) .
Flameff - напреднал
Нека да избутаме тази зима, пък ще го мислим :-), а за горелката си прав, добре е да има запас, но не както при мен в момента 4-5 пъти капацитета на системата :-D (смея се, за да не плача), ама нали уж горелкта е "подарък" като си купуваш котела....
filmatoplo - майстор
Точно така , дай време на Ерато да направи 5 то поколение горелка :wink: .
Flameff - напреднал
batspetar написа:
Здравей това са моите настройки,отоплявам 2 етажа по 100 квадрата + бойлер 300 литра.Разход 2 чувала за 24 часа.Не я гася изобщо,работи в режим модулация от мощност 3 и температура на водата 65 градуса.Пелетите са от къси около 1 см.
Преди работеше в режим ON/OFF и гореше с около половин чувал отгоре.

t1 -0
t2 -1
t3-51
t4 - 10
t5 - 5
t6 - 80
t7 - 17
t8 - 35
t9 - 24
t10 - 70
t11 - 28
t12 - 130
t13 - 42
t14 - 155
t15 - 50
t16 - 160
t17 - 65
t18 - 1
t19 - 99

Дано съм ти бил полезен.
Искаш да кажеш, че горелката ти не се изключва изобщо? Мойта я пуснах на модулация от 2 степен при 60 градуса на водата. Пали на 1ва степен, след това от 46 - 50 градуса минава на 2ра степен, от 51 - 60 градуса минава пак на 1 и при 60 градуса се изключва докато стигне 50 и пали отново. Незнам дали е нормално, все си мислех че при модулация няма да гасне....
rau1 - помощник
Здр.
Имам проблем с горелката SUN P7 настроена е на модулация 2 степен при 75градуса работи около 14-22часа и ми изписва А01 (Задръства се с пелети до пласмасовата тръба). Някой може ли да ми помогне кои настройки да регулирам.
Имам и др въпросче, изгоря ми едно от кабелчетата за съпротивлението, аз го навързах, дали защото го държа на висок градус или има нещо неправилно свързано. Мерси предварително
filmatoplo - майстор
filmatoplo написа:
Точно така , дай време на Ерато да направи 5 то поколение горелка :wink: .

Тука съм пророкувал :)
batspetar написа:
Здравей това са моите настройки,отоплявам 2 етажа по 100 квадрата + бойлер 300 литра.Разход 2 чувала за 24 часа.Не я гася изобщо,работи в режим модулация от мощност 3 и температура на водата 65 градуса.Пелетите са от къси около 1 см.
Преди работеше в режим ON/OFF и гореше с около половин чувал отгоре.

t1 -0
t2 -1
t3-51
t4 - 10
t5 - 5
t6 - 80
t7 - 17
t8 - 35
t9 - 24
t10 - 70
t11 - 28
t12 - 130
t13 - 42
t14 - 155
t15 - 50
t16 - 160
t17 - 65
t18 - 1
t19 - 99

Дано съм ти бил полезен.
Здравейте,
Използвам същата горелка, работи на on/off...Честно казано, при възникване на проблем се обръщам към този, който ми я монтира. Проблемът е там, че разходът ми е голям....След прочитането на вашия коментар за параметрите бих искал да ги задам същите, с ваша помощ ако може...чакам ваш отговор
Здравейте от тази зима съм на пелетна горелка FERROLI SUN P7 с котел Viadrus.
Имам малък проблем купих си пелети (70%бук и 30% слънчоглед) много пепел и шлака правят на 2часа задръстваха горелката и затова си взех пелети на Tron за да ги смесвам 2 към 1.Сега се задръства 2-ти дневно,може ли някой да ми каже как да настроя горелката за да не се задръства толкова.Мойте настройки са t на водата днес я смених 70 градуса беше на 55 градуса.На модулация съм със следните настройки от днес който видях от насков
т7-22
т8-40
т9-28
т10-74
т11-38
Благодаря предварително
Здравейте!
г-н Насков влиза ли още в тази дискусия?
Наскоро и аз си закупих горелка на Фероли с котел SFL3.
Имам няколко въпроса , но да започнем с параметрите: т6 и т19.
Забелязвам , че всички сте дали настройки от за т6-80 и съответно за т19- 99.Но сега заводските настройки са доста по-високи. За т6 са 150, а за т19 са 200 !
Как мислите, да ги променя ли на вашите настройки или да си ги оставя така ?
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 17

Тема "Параметри/настройки/ за пелетна горелка FERROLI SUN P7" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: