• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 17
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
emilvelkov73 - специалист
Здравейте колеги,
Ще помоля някои който ползва горелка FERROLI SUN P7 да сподели какви са неговите параметри,колко харчи,на какъв режим работи.
Отоплявам 110 м2.-етаж от къща добре изолирана,като имам подово навсякъде около 500 метра ф16 с ал.вложка,отделно имам воден конвектор в хола и спалнята и бойлер 150 литра.
Моля някои да помогне защото не ми работи добре и много харчи-2 чувала на ден,а още е топло.
Моля пратете настройки на email: emilvelkov73@gmail.com
Благодаря предварително.
LazarGanev - "Велик майстор"
Как се спря на горелка с минимална мощност 14кВт за отопление на 110м2 жилище? Колко са ти топлозагубите. Колко ти е радиаторната мощност? Как я управляваш?
filmatoplo - майстор
Има логика да започва от поне 6 киловата минимално :) горелката.
batspetar - напреднал
Здравей това са моите настройки,отоплявам 2 етажа по 100 квадрата + бойлер 300 литра.Разход 2 чувала за 24 часа.Не я гася изобщо,работи в режим модулация от мощност 3 и температура на водата 65 градуса.Пелетите са от къси около 1 см.
Преди работеше в режим ON/OFF и гореше с около половин чувал отгоре.

t1 -0
t2 -1
t3-51
t4 - 10
t5 - 5
t6 - 80
t7 - 17
t8 - 35
t9 - 24
t10 - 70
t11 - 28
t12 - 130
t13 - 42
t14 - 155
t15 - 50
t16 - 160
t17 - 65
t18 - 1
t19 - 99

Дано съм ти бил полезен.
filmatoplo - майстор
:) Бат Петър вече е доволен от горелката , миналата година -малко се ядосваше с нея , вярвам пелетите са били виновни :) .
batspetar - напреднал
Миналата година я карах на ON/OFF,сега като я пуснах на модулация много по рядко се гаси и прави по малко проблеми,а и гори по малко :)
filmatoplo - майстор
И аз се убедих в това .
Flameff - напреднал
Привет колеги,

Взех си котел Ferroli SFL03 с горелка SUN 7. Отоплявам къща на два етажа - първият помещение от 55 кв.м. (има два радиатора общо 20 глидера h600мм) + баня 4 кв.м (лира 1200 мм); вторият етаж са 3 спални, една 16 кв.м. (радиатор с 15 глидера h600mm), една 15 кв.м. (радиатор 12 глилдера h6мм) и една малка спалня 6 кв.м. (радиатор с 8 глидера h600мм), oстаналата част от къщата е работилница, зимник и вътрешно стълбище. Къщата е с топлоизолация и PVC дограма - двоен стъклопакет на първия етаж и троен на втория. В момента разхода ми е около 2 чувала на 24 часа и ми се струва доста голям. Горелката е на ON/Off режим и се чудя дали да я пусна в модулация и трябва ли ми нещо допълнително за това? Настроил съм я на втора мощност (20 kW, вода 60 градуса).
Другият по-голям проблем, с който се сблъсквам след като стана наистина студено, е че не мога да постигна комфортна температура в двете по-млаки спални (максимално стига до 19.5 градуса). Голямата е ОК (стига 24 градуса без проблем, както и първия етаж) предполагам защото е над котелното и то допълнително я отоплява.
Моля за съвет дали нещо с настройките не ми е ОК или радиаторите са малки за помещенията? Майсторите се кълняха, че ще са ми достътчни, но....
Пропуснах да спомена, че височината на всички стаи е 2,40м
Ще съм бладодарен нда получа вашите съвети и идеи.

Поздрави,
filmatoplo - майстор
С непрекъсната работа на горелката в режим Модулация е по добре , за радиаторите -балансирай ги малко -там където грее повече притвори , там където е студено -отвори на макс ако се наложи добави глидери при студеното .Имай предвид че при 50-60 градуса на водата -глидерите работят на 50-60 % от мощността си.Не знам тези глидери дали са малко за 20 киловата , но в модулация горелката ще се намали сама.Относно Феролито колегата Насков е спеца.
LazarGanev - "Велик майстор"
Flameff написа:
Моля за съвет дали нещо с настройките не ми е ОК или радиаторите са малки за помещенията? Майсторите се кълняха, че ще са ми достътчни, но....
Пропуснах да спомена, че височината на всички стаи е 2,40м
Ще съм бладодарен нда получа вашите съвети и идеи.

Поздрави,
Имаш 55 глидера, които при 60*С на водата излъчват 5кВт, а насреща имаш 20кВт горелка. Как точно работи тази горелка с тези радиатори?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 17

Тема "Параметри/настройки/ за пелетна горелка FERROLI SUN P7" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: