• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Димитър Димов - специалист
ср яну 15, 2020 11:01 pmkretio74 написа:
ср яну 15, 2020 10:46 pmdob4ii написа:
Ретортна горелка ли си направил, с какво управление си. Общо взето събирам мнения, за малко по автономно отопление. Сега съм с виадрус 22 на дърва и въглища, и обмислям варианти, като пелетите ги изключвам. Всякаква информация би ми била полезна.
Ок. Дай viber или нещо подобно и ще те светна.
[-X ,а тези които нямат ''вибер'' не светнати ли ще останат?Някак си не е по мъжки да търсиш помощ за шлаката ,а като те питат за някакво инфо да ги/ни светваш на вайбър.
kretio74 - специалист
Не съобразих де, питайте, ще казвам
:?
Димитър Димов написа:
ср яну 15, 2020 11:01 pmkretio74 написа:
ср яну 15, 2020 10:46 pmdob4ii написа:
Ретортна горелка ли си направил, с какво управление си. Общо взето събирам мнения, за малко по автономно отопление. Сега съм с виадрус 22 на дърва и въглища, и обмислям варианти, като пелетите ги изключвам. Всякаква информация би ми била полезна.
Ок. Дай viber или нещо подобно и ще те светна.
[-X ,а тези които нямат ''вибер'' не светнати ли ще останат?Някак си не е по мъжки да търсиш помощ за шлаката ,а като те питат за някакво инфо да ги/ни светваш на вайбър.
:? Не съобразих де. Ще снимам тук. Питайте, не крия Ноу Хау.
чет яну 16, 2020 11:42 amДимитър Димов написа:
ср яну 15, 2020 11:01 pmkretio74 написа:
ср яну 15, 2020 10:46 pmdob4ii написа:
Ретортна горелка ли си направил, с какво управление си. Общо взето събирам мнения, за малко по автономно отопление. Сега съм с виадрус 22 на дърва и въглища, и обмислям варианти, като пелетите ги изключвам. Всякаква информация би ми била полезна.
Ок. Дай viber или нещо подобно и ще те светна.
[-X ,а тези които нямат ''вибер'' не светнати ли ще останат?Някак си не е по мъжки да търсиш помощ за шлаката ,а като те питат за някакво инфо да ги/ни светваш на вайбър.
ktch_1964 - специалист
Съвсем не е трудно човек сам да си направи всеядна горелка. Трябва да умееш да работиш с метал и не е важно , че трябва да е
чугунена отливка , аз моята съм я направил от стомана и вече четвърта година се топля с нея. Трябва да има човек електрожен
ъглошлайф и дрелка, е има и съвсем малко стругарска работа, но тя не е сложна и всеки стругар би се справил с нея.
Контролера също си го скалъпих сам с две циклични релета за време и три контактора.
kretio74 - специалист
А баш. Контролер ползвам на Натурела. Вентилатор от пералня с сушилня.мотор от пералня Роса. Един метър шнес, тръба за шнека. Редуктор от вторични къв намериш но с колкото може по голямо предавателно число. Задължително поне 4 ходов Котел и ЗААДЪЛЖИТЕЛНО ОТДЕЛНО ОТ КЪЩАТА КОТЕЛНО,щото с пепелта е голяма смрад. Смрад на отоплявам 250кв. С около 3 тона пепел на сезон, тая година с около 1,5 до тук. Та преживява се. Държа 24/7 65 градуса на котела заради бойлера, ползвам стаен термостат с 6 преправени климатични тела. Втора година ми е и съм доволен.снимки на Франкенщайн а утре по светло.
чет яну 16, 2020 7:08 pmktch_1964 написа:
Съвсем не е трудно човек сам да си направи всеядна горелка. Трябва да умееш да работиш с метал и не е важно , че трябва да е
чугунена отливка , аз моята съм я направил от стомана и вече четвърта година се топля с нея. Трябва да има човек електрожен
ъглошлайф и дрелка, е има и съвсем малко стругарска работа, но тя не е сложна и всеки стругар би се справил с нея.
Контролера също си го скалъпих сам с две циклични релета за време и три контактора.
kretio74 - специалист
Нещо не мога да се справя с качването на снимките. :? :?
ktch_1964 - специалист
В един руски форум от където почерпих информация за да направя моята горелка хората исползват за редуктор ръчен
гайковерт и го задвижват с моторче от автомобилни чистачки.
maistora1965 - специалист
чет яну 16, 2020 8:42 pmkretio74 написа:
Нещо не мога да се справя с качването на снимките. :? :?
Сигурно са големи трябва да ги смалиш.
fbr - майстор
ср яну 15, 2020 11:12 amkretio74 написа:
но много ме дразни шлаката която се образува. Има ли начин да се избегне или поне да понамалее шлаката?

За да не се образува шлака, трябва добро аериране. За да стане добро аерирането, пластта от въглищен прах трябва да е тънка, а за да постигнеш подобаваща мощност, решетката трябва да е с доста по-голяма площ от масово разпространените горелки.
kretio74 - специалист
Благодаря, така е. Пробвах с кратки чести подавания и има ефект. Но си прав за мощноста, пада драстично.
fbr написа:
ср яну 15, 2020 11:12 amkretio74 написа:
но много ме дразни шлаката която се образува. Има ли начин да се избегне или поне да понамалее шлаката?

За да не се образува шлака, трябва добро аериране. За да стане добро аерирането, пластта от въглищен прах трябва да е тънка, а за да постигнеш подобаваща мощност, решетката трябва да е с доста по-голяма площ от масово разпространените горелки.
fbr - майстор
По-удачно би било да се използват бутални горелки, които разпределят горивото с еднаква дебелина по цялата площ на решетката.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "ГОРЕЛКА НА ВЪГЛИЩЕН ПРАХ АКТУАЛНО" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: