• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
zaksofon - специалист
съб ное 20, 2021 9:34 pm6osi6 написа:
съб ное 20, 2021 4:53 pmzaksofon написа:
... гори много бурно.
Това "бурно горене" е от свистенето на въздуха, когато е в повече.
При добро съотношение на гориво-въздух, без значение от мощността, трябва да се чува бумтене.
Може би не се изразих правилно за вида на горенето... Но как ли да го обясня.... Със същите настройки на контрелара, както е за нормални въглища се опитвам да горя сега тази пепел/прах. Езиците, които излизат над отражателя, който е над горелката, са сякаш по-големи от тези с нормални въглища и освен това много пуши. Според мен, логично е тези дребни частици да изгарят по-бързо и реално огнените езици да са по-малки (т.е. горивото над дюзите да свършва по-бързо), но не е така. Сякаш пламъка е с по-червен цвят (ако мога да го преценя) и предполагам и затова температурата на изгорелите газове е 20 градуса по-ниска - защото червения пламък означава, че гори с по-ниска температура. Поправете ме ако греша...
А относно размера на частиците - уж не са пресявка, даже има доста едри бучки. Един познат си купи 2 тона за печка Прити дори и според него нямало никакви проблеми, което аз недоумявам, но - икономията е майка на мизерията :) Не искам да се занимавам с тая мизерия и аз, но няма как да държа и две жени у дома на студено. А как да дам 700 лв за тон въглища, като тези са ми на 200 ??? Помагайте как да решим проблема с пушенето и как да решим НЕсаморазпалването (след като гаснат напълно след няма и два часа).

Прикачен файл

въглища.jpg
Последна промяна от zaksofon на съб ное 20, 2021 10:38 pm, променено общо 2 пъти.
Валтер Желязков - специалист
Червения пламък означава, че е малко въздуха.
Последна промяна от Валтер Желязков на съб ное 20, 2021 10:41 pm, променено общо 1 път.
zaksofon - специалист
съб ное 20, 2021 10:31 pmВалтер Желязков написа:
Червения пламък означава, че е малко въздуха.
Значи ще трябва да намаля порцията на шнека? Защото забелязвам, че като засиля вентилатора пуши повече....
Валтер Желязков - специалист
До колкото ми е известно, тези котли имат много бърз редуктор на шнека и прехвърляното количество гориво за еденица време е сериозно. Използвй калкулатора от линка за настройките, но ти трябват малко изходни данни. За минимална мощност може да започнеш и от 1 секунда. Настройваш подаване и пауза за необходимата мощност, вентилатора е на око. Пламъка де е спокоен, но не ленив.
https://kamilmiernik.pl/kalkulator/
zaksofon - специалист
съб ное 20, 2021 10:53 pmВалтер Желязков написа:
До колкото ми е известно, тези котли имат много бърз редуктор на шнека и прехвърляното количество гориво за еденица време е сериозно. Използвй калкулатора от линка за настройките, но ти трябват малко изходни данни. За минимална мощност може да започнеш и от 1 секунда. Настройваш подаване и пауза за необходимата мощност, вентилатора е на око. Пламъка де е спокоен, но не ленив.
https://kamilmiernik.pl/kalkulator/
Хм, нещо не мога да се оправя с калкулатора... Изкарва резултата Not A Number (NaN). Предполагам, че не смятам правилно полето MJ/кг, което аз някак си изчислих на 21 MJ/kg (ако Донбаските въглища са 5000 kCal/kg то това според един конвертор в нета е 21 MJ/kg)... Поправи ме ако не смятам правилно...
А капацитета на шнека е 158 кг/час - въглища и сливови костилки 50/50, предполагам че на тази ситна фракция въглища сега - няма да е повече. Но така или иначе, калкулатора не ми дава правилните данни...
zaksofon - специалист
съб ное 20, 2021 11:17 pmВалтер Желязков написа:
Какви данни задаваш?

Прикачен файл

Screenshot 2021-11-20 at 23-20-30 Calculator - KamilMiernik.png
Screenshot 2021-11-20 at 23-20-30 Calculator - KamilMiernik.png (95.5 KиБ) Видяна 547 пъти
Валтер Желязков - специалист
Използвай точка, а не десетична запетая ~ 24.7 kw.
6osi6 - майстор
Намалявай подаването както ти каза Валтер на малки стъпки с 1-2 % докато спре да пуши.
За запалването ти трябва нагревател. Слага в канала на вентилатора. В Котли.ком има запалка 900 вата за около 150 лева.

https://kotly.com/pl/1256-zapalarka-grz ... oszku.html
В този клип пали за 26 минути. С 900 вата колко вода ще загрееш за половин час?

:tonqe:

Освен това Натурела поддържа запалка 850 вата, така че, трябва да купиш запалка на Дефро, която няма да е под 200 лева. Трябва да вземеш и сензора за пламък на Натурела и да го монтираш с тръбичка в котела.
Ако беше поставил този сензор и има опция да му виждаш данните на екрана, сега по най-високата осветеност можеше да си настроиш по-лесно горенето.
zaksofon - специалист
съб ное 20, 2021 11:23 pmВалтер Желязков написа:
Използвай точка, а не десетична запетая ~ 24.7 kw.
Да, контролера на Натурела го изчислява горе-долу толкова. Но, като имам тези данни, какво мога да направя за пушиляка? Освен да си играя с порция и вентилатор, докато спре да пуши?
Г-н Желязков - а ти като четеш моите глупости - би ли си го взел тоя прахоляк за 200 лв или би си карал с японските К2У-та, които имам и между-другото са мега икономични. Особено най-дъртия Национал е с COP - 6,2... Но да не разводнявам темата с тях сега. Друго си топли парното, а ми и загрява бойлерчето.

Прикачен файл

Screenshot 2021-11-20 at 23-30-43 Calculator - KamilMiernik 2.png
Screenshot 2021-11-20 at 23-30-43 Calculator - KamilMiernik 2.png (82.64 KиБ) Видяна 539 пъти
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "ГОРЕЛКА НА ВЪГЛИЩЕН ПРАХ АКТУАЛНО" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: