• 1
  • 95
  • 96
  • 97
  • 98
  • 99
  • 127
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
spalxy - напреднал
да, доста го намали като го качих на 30% въздух. на 25% пламъка беше по-голям.
Miro4774 - специалист
val303 написа:
Choch написа:
котела който съм ти дал за пример е 3ходов за тв.гориво.За пелети-горелката се монтира на долната врата,но това не го прави пелетен котел...
колкото до поръчковия котел-6пъти димните газове минават и топлят водна риза?Ако е така-колко е дълбок този котел ,аджеба?
Не ми отговори защо си се взрял в котела като главен виновник...котела ти е хубав и според мен се вкарваш в някакви ненужни филми,но ти си знаеш...моя котел е по скапан от твоя...

Ето 2 снимки за да добиеш представа за котела. На втората снимка са преградите,който съм направил. 1 2 3 ги направих аз от огнеупорни тухли,а 4 си е оригинална на котела. А при поръчковия котел преградите са като при мен-хоризонтални. Той не е много дълбок,а е малко по висок.
Здравейте! Искам да попитам отностно котел Де дитрих с горелка грейко някой дали е запознат с самият котел забелязал съм, че има между горната водна риза и димотвода между водната риза дупки за въздух който откарват димът директно в комина. Сложил съм на над горелката ламарина за да стане три ходов но сега ги видях тези прорези между водната риза. Някой запознат ли е дали се запълват с нещо за да не бяга топлото в комина през тях.
val303 - специалист
Miro4774 Изрежи си от огнеупорни тухли 4см 2 парчета и сложи по едно от двете страни,горе долу по средата на дължината. Пробвал съм,има някакъв ефект,но не е голям. Клапата на котела в какво положение е?
Miro4774 - специалист
Затворена сега му изработвам и турболатори. За сега се отказах да му правя допълнителна водна риза.
val303 - специалист
Miro4774 Горе ли ще ги слагаш турболаторите?
Miro4774 - специалист
Да в димоотвододите оделно имам ламарина над горерелката с около 10 сан. отвор към края на котела.
val303 - специалист
Miro4774 Здрасти Докъде стигна с турболаторите? Качи някоя снимка да ги видим и ние,ако не ти е проблем.
Miro4774 - специалист
Към края на седмицата ще направя снимки и ще ги кача. За сега се държи по добре котела започна да работи на по висока тем.
val303 - специалист
Miro4774 Браво,значи си постигнал някакъв напредък.
plastkomfort - специалист
Колеги как се справяте с пелетите който падат в пепелника?
  • 1
  • 95
  • 96
  • 97
  • 98
  • 99
  • 127

Тема "IVG S 40" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: