Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Здравейте,
от 8 години се отоплявам с такава горелка и си мислех, че нямам тайни, но последните 2 зими са АД. Миналата година година си обеснявам нещата с боклучивите пелети, които взех, но тази година не е така. Пелетите са дъбови и много калорични- нямат боклук и горят добре. Горелката е настроена на автоматичен режим и загрява и поддържа добре температура, нооо през нощта, без да има видима причина гасне. Изписва ми добре познатото ЗАДРЪСТЕНА или НЯМА ГОРИВО. Определено не задръства, но защо няма гориво? Възможно ли е моторчето на шнека да спира да подава пелети или е нещо от командването? Горелката и модулацията са едни от първите и освен датчик и подгревна свещ не съм сменял нищо през годините. Чудя се защо може да гасне и то особено през нощта :?
val303 - специалист
пет дек 06, 2019 6:07 pmgizdo007 написа:
Здравейте,
от 8 години се отоплявам с такава горелка и си мислех, че нямам тайни, но последните 2 зими са АД. Миналата година година си обеснявам нещата с боклучивите пелети, които взех, но тази година не е така. Пелетите са дъбови и много калорични- нямат боклук и горят добре. Горелката е настроена на автоматичен режим и загрява и поддържа добре температура, нооо през нощта, без да има видима причина гасне. Изписва ми добре познатото ЗАДРЪСТЕНА или НЯМА ГОРИВО. Определено не задръства, но защо няма гориво? Възможно ли е моторчето на шнека да спира да подава пелети или е нещо от командването? Горелката и модулацията са едни от първите и освен датчик и подгревна свещ не съм сменял нищо през годините. Чудя се защо може да гасне и то особено през нощта :?
Здрасти Ако горелката ти остава по дълго време на мин. мощност,а почистването ти е по често се получава така,че че в един момент не остава почти нищо в пепелника и изгасва. И така ти изписва ЗАДРЪСТВАНЕ/НЯМА ГОРИВО. Това е първото нещо,но може да има и други причини,но трябва да кажеш какви са ти настройките.
radiocontrol - специалист
пет дек 06, 2019 6:07 pmgizdo007 написа:
Здравейте,
от 8 години се отоплявам с такава горелка и си мислех, че нямам тайни, но последните 2 зими са АД. Миналата година година си обеснявам нещата с боклучивите пелети, които взех, но тази година не е така. Пелетите са дъбови и много калорични- нямат боклук и горят добре. Горелката е настроена на автоматичен режим и загрява и поддържа добре температура, нооо през нощта, без да има видима причина гасне. Изписва ми добре познатото ЗАДРЪСТЕНА или НЯМА ГОРИВО. Определено не задръства, но защо няма гориво? Възможно ли е моторчето на шнека да спира да подава пелети или е нещо от командването? Горелката и модулацията са едни от първите и освен датчик и подгревна свещ не съм сменял нищо през годините. Чудя се защо може да гасне и то особено през нощта :?
Колега според мен остава за дълго на минимална мощност и в пепелника няма нищо което да потдържат горенето. Почистването или е прекалено често или минималната доза е малка.Дъбовите пелети започват да горят по бавно от иглостните.такаче вдигни малко минималната доза според мен.
NPen - помощник
Здравейте,

Горелката би ли могла да се управлява дистанционно както и да има мониторинг? Питам за стандартно управление на горелката. В сайта пише, че има опция, но звънейки на производителя - в процес на разработка.

Поздрави
filmatoplo - майстор
Може да я снабдиш с вай-фай стаен термостат Салус 3https://www.google.bg/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s& ... wwHRv3M10и .
пон дек 30, 2019 1:46 pmNPen написа:
Здравейте,
... в процес на разработка.

Поздрави
И така, вече доста години.
Ако искаш подобни екстри- Натурела.
filmatoplo - майстор
:wink: За баш мониторинг -кот каза ТТнов :wink: .
NPen - помощник
Тъй като Натурела предлагат доста компоненти - аз не желая да заменям управлението на IVG, искам единствено да добавя мониторинг и старт/стоп от дистанция (интернет). Има ли успешно сложени такива модули към управлние IVG и ако да - кои са те?
filmatoplo - майстор
:) Едва ли може да бръкнеш в мозъка на твоята горелка ,че чак да я настройваш от разстояние ,затова ще се ограничиш само с пуск и стоп от вай-фай термостат .
пон дек 30, 2019 2:33 pmfilmatoplo написа:
:) Едва ли може да бръкнеш в мозъка на твоята горелка ,че чак да я настройваш от разстояние ,затова ще се ограничиш само с пуск и стоп от вай-фай термостат .
В процес на разработка е, както каза питащият, Филме. Сигурно има способни люде, но аз не знам някой да е правил точно това.
Успех, на NPen!

Тема "IVG S 40" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: