Най - вълнуващия въпрос зимно време.
player - напреднал
Отоплявам 65 кв.м.с вътрешна изолация,котела е Дакон Дор 24 kw.Ползваме го на 16 kw.,защото радиаторите са 15 kw.обща мощност.
2 панелни радиатора,1 лира,1 чугунен радиатор.
В сервизното меню неможе да се влезне.
Горелката и шнека са :
850 дебит
температура на водата 61 гр.
време изгаряне 27 сек.
мин.мощност въздух - 12%
макс.мощност въздух - 58 %

За 14 сек неможе да изгорят хубаво пелетите според мен.
icorib - помощник
Измери количеството на пелетите за 6 мин. От там тъгни . Времето от 24 сек е много трябва да е от 11-15 сек . Минималната мощост е да подържа огъня тя не вдига температурата.Аз съм с дакон 16 и отоплявам 120 кв. горелката е на 21кв .Горелката трябва да работи около зададената температура.
player - напреднал
icorib написа:
Измери количеството на пелетите за 6 мин. От там тъгни . Времето от 24 сек е много трябва да е от 11-15 сек . Минималната мощост е да подържа огъня тя не вдига температурата.Аз съм с дакон 16 и отоплявам 120 кв. горелката е на 21кв .Горелката трябва да работи около зададената температура.
така е,работи около зададената температура,но при старото управление вдигаше още градуси,след като премине в икономичен режим на работа.
plastkomfort - специалист
В сервизното се влиза с едновременно натискане на бутоните нагоре и надолу.
player - напреднал
влезнах в сервизното меню.Видях че има едно подменю "пелети минимално" (kw).
За какво точно е то?
val303 - специалист
player Измери колко ще ти пусне шнека за 6 мин и дай да видим резултата. В книжката пише,как се мери.
plastkomfort - специалист
player написа:
влезнах в сервизното меню.Видях че има едно подменю "пелети минимално" (kw).
За какво точно е то?
Минималната мощност на горелката
vladimladi - помощник
Как стигате до сервизното меню? Ползвам от няколко дни последната версия и изглежда различна от това което пишете тук.. все едно е орязана.
val303 - специалист
Натискаш бутон - НАДОЛУ и го задържаш,едновременно с това натискаш бутон - НАГОРЕ. Ако не е променено нещо обаче. А кой номер е тази версия?
vladimladi - помощник
Топля 100кв с Винербергер тукли 38см и 10см изолация , Саламандер пвц дограма двоен стъклопакет,с 70 глидера по 168w, и две лири 1200/400, бойлер 200литра. Скоро ще се наложи да топля още около 50-60кв.С какви първоначални стойности да подкарам горелката ,защото снощи набързо правих опити, но за 12 часа 30кг пелети, но още не бях закачил в двете спални радиаторите ,двете лири в баните и бойлера. Тези дни ще правя нови опити със всички радиатори. Опитите ги правих само на 3 радиатора.
Горелка и котел IVG 40kW
835gr реално от шнека за 360 сек.
1000 го направихме в настройките.
40kw като мощност сме задали.
65 температура на водата
10 хистерзис
50 пуска помпата която е на 8 степени и в момента е на 4-та
20 време за изгаряне
През 20мин по 6 сек почиства с вентилатор
През 6 часа по 4 сек почиства с компресор
Изгодящи градуси 140гр максимум.
И дали е нормално при първоначален старт да разпалва с компресора , а не с вентилатора? Друго нещо което ми направи впечатление е , че интензитета на горене не може да вдигне повече от 95.1%, което незнам дали е правилно.

Тема "IVG S 40" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: