Най - вълнуващия въпрос зимно време.
radiocontrol - специалист
Вече работи Благодаря! :partyman:
SmotLee - помощник
Здравейте! Отскоро и аз съм с такава горелка и котел(30кВ).Днес направих сметка и ми излезе - грубо 45 кг за 48 часа.отоплявам 65 квадрата от 120 и ми се вижда страшно много,при положение, че навън е доста над 0 градуса.настройките в последните 48 часа бяха:
Котел-48
Хистерезис-10
Помпа-40

Вентилатор
Почиств-5 мин
Време-12сек

Горелка
Мощност-15 кВ
Шнек-1350(реално 1150)
Време-17
Възд.мин.-18
Възд.макс.-40

От сервизното съм пипал само мин . Мощност-6 кВ
Първа доза-65 сек.
Изгар.-4мин.

Вентилатор
Почист. -5 мин.
Възд. Запалване-40%

Изолация гк+вата на външни стени и тавани и дограма на 2 години. Термоглави има навсякъде,като половината са на нула в момента защото половината къща не се използва.Държа ги на 2,5 и 3,5.Настройките са направени от мен,а аз нищо не разбирам само ви чета и интерпретирам, най-вероятно грешно.Моля за съдействие при настройката на горелката.Ако се наложи мога да дам и настройките от монтажа.
plastkomfort - специалист
На какъв котел е горелката?
LazarGanev - "Велик майстор"
Добре де, кой те посъветва да купиш (и то наскоро) 40кВт горелка за 65м2. Извикай го той да дойде и да ти я настройва! Не я разбирам тази търговия - продажба на всяка цена! :x
SmotLee - помощник
Здравейте!Котела също е IVG.Тези дни пробвах и с други настройки, в крайна сметка разхода се върти около 20-25 кг за 24 часа. Независимо дали горелката модулира постоянно или гасне за малко. Със старите настойки(които съм публикувал),изобщо не гаснеше. Сега е с параметри близки до пусковите и гасне след известно време модулация.
Господин Ганев, бях уверЕн, че тъй като горелката може да се настройва от - до кВ, няма да имам проблем с малката консумирана мощ в момента. Къщата е с перспектива за разширение,когата му дойде времето, та и това беше критерии при избора. Факт е, че имам много съседи и роднини, отопляващи апартаменти с такава горелка с около чувал дневно в момента. Факт е и, че ги карат със старото управление, което май е по-добро... 8-[
gim - специалист
До SmotLee
Горелката ти работи добре, след като не гасне при този малак разход. Явно и пелетите ти са читави.При мен ако работи само на минимум ще изхарчи 30 кгр. за 24 часа.Аз не успявам да направя настройки с по- малък разход без да гасне.
Според мен трябва да инвестираш време и средства в някоя по-маломощна горелка и тунинговане на котела (ако е възможно).

Колеги , моля да споделите какви са ви настройките на минимум! SmotLee е постигнал нещо,което за мен е само мечта.
SmotLee - помощник
Gim, пелетите, които горяха докато писах първия пост, бяха мега зле, пълни с пепел и кори, без надпис, марка или каквото и да било - най-евтините в магазина.Сега съм с други по-скъпи, уж дъбови, нямам наблюдения още. Изключено е да мисля за каквато и да е горелка в момента. Чисто финансово.Котела пък според мен е много сполучлив - на на макс. мощ си държа ръката на кюнеца около 5-6 сек.Интересно ми е кой параметър трябва да се пипне за да падне поне до чувал на ден,ако е възможно(някаква моя си психо-граница) в топло време. Очаквам filma или някой друг от активните ползватели на IVG да сподели някое предложение.Поздрави!
filmatoplo - майстор
Няма точна рецепта, всичко е индивидуално ,в повечето случай майстора в деня на монтажа не може да регулира горелката ,това изисква повече време и наблюдение , освен това зависи от много неща- сграда,изолация,котел,горелка,комин,пелети,настройки,сезон температури. :)
SmotLee - помощник
Благодаря за отговорите! Значи ще пиша пак, когато застудее наесен.Поздрави! :partyman:
plastkomfort - специалист
Един човал за 24 часа ти идва около 3 киловата средна мощност.
При минимална мощност на горелката 5 киловата трудно ще се постигне.

Тема "IVG S 40" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: