Най - вълнуващия въпрос зимно време.
SmotLee - помощник
Да разбирам,че при тези условия,преоразмерена горелка и радиатори, разхода е добър? :?
plastkomfort - специалист
Като достигне зададената температура качва ли градусите още и с колко?
kst - помощник
Здравейте. От миналата седмица имаме тази горелка, която е монтирана на обикновен котел /не е чугунен/. Къщата която отопляваме няма изолация и е около 100кв.м. отопляема площ. Досега разхода ни беше около 40кг въглища за 24ч, като работи постоянно. Сега разхода на пелети е 60кг за 24часа. Дали е нормален този разход на пелети, и може ли да се свали поне малко? След като прочетох почти цялата тема, стигнах до извода че може би минималната и максималната мощност на въздуха трябва да се променят. Това са ни настройките в момента:
Температура на котел - 45
температура хистерезис - 10
температура на вкл. помпа - 40
Почистване през 6мин
време на почистване - 10сек
мощност - 25kw
шнек - 850g/6min
време на изгаряне - 16сек
въздух мин.мощност - 30
въздух максимална мощност - 50
icorib - помощник
Колко е реалния измерен шнек?
kst - помощник
1050гр са измерените на шнека. Но падат доста много пелети, остават отзад на решетката и не изгарят. Затова монтажниците решиха да намалят настройката. Сега на 850гр/6мин изгарят всичките пелети и не се задръства с излишно количество.
icorib - помощник
Тези монтажници са те набутали . Вдигни шнека на 1250-1300 .
kst - помощник
icorib написа:
Тези монтажници са те набутали . Вдигни шнека на 1250-1300 .
Благодаря. Днес ще вдигна грамовете на шнека. А останалите настройки така ли останат?
filmatoplo - майстор
Мощността може да я свалиш малко около 16 .
SmotLee - помощник
@plastkomfort вдига около 60 гр. за отрицателно време - 40 мин. горе-долу и стига хистерезиса си на 61 гр.За колко време гасне все не мога да я хвана.Да си призная от снощи е намалена на мин. 5 кВ и май я закрепих - държи около зададените 50 гр. +- 1.2 гр и модулира.Обаче не стига до хистерезис.Кое мааму е по-правилно се чудя.Да гасне ли,да кълца на тихи ли...Вече съм заплашен от изгонване в котелното,защото не може да ми побере главата логиката на това секси компютърче, всичко е наобратно и все при него вися. :roll:
gim - специалист
До kst
Ако котела ти е същия на който си горил въглища,ще е добре да помислиш за прегради и турболатори.На мен filmatoplo ми помогна за правилния монтаж и разхода намаля осезаемо.

Тема "IVG S 40" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: