Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Svezar - специалист
Ами просто си направи термостата с по-малък хистерезис /разликата между температурата на включване и изключване/ за да не пали горелката толкова късно :idea:
Ок ще пробвам да го намаля и ще видя как ше е.
petrov24 - напреднал
Паузата на пелетите я остави както си е като вкараш стоиностите от измерването . Горелката работи добре на по малка пауза между подаванията . При мен въздуха го меря със ланмда сонда . Стоиностите на тези проценти вентилатор са за 1.6_1.7. излишък на кислород .
Здравейте, от декември месец сме с тази горелка ivg- 40 и с такъв котел. Отопляваме около 80м2 ( първи етаж, втория още не го ползваме и съм пуснал радиаторите там). Имаме хол- 2 бр. радиатори по 18 глидера 60 см + два кръга подово, спалня - 1 бр с 13 глидера 60 см, баня лира, и коридор- 1 бр. 7 глидера 80 см., + бойлер 200 л. Насройките са ми:
Шнек- 1300
Време изгаряне - 12 с
Въздух макс- 50
Въздух мин- 14
Температура - 50гр
Хистерезис - 10гр
Помпа - 46 гр
Пелети минимум - 8 kw
Котел - 17 kw
Настройките на горелката са ми да се включва вечер от 16 ч до 24 ч, сутрин от 06 ч до 08 ч. Разхода ми е около 15 кг на 24 ч. ( къщата е изолирана и с хубава дограма) . Вдичко е ок само, че като направи 50 гр на водата и влиза в модулация поддържа 49.6- 50.4 гр и по някое време гасне( автоматичен рестарт). Та въпроса ми е как да го избегна този момент? Благодаря :partyman:
plastkomfort - специалист
Изписва ли някаква грешка?
plastkomfort написа:
Изписва ли някаква грешка?
Не, изписва “ автчатичен рестарт” , като падне на 42-43 гр се пали и няма проблеми
plastkomfort - специалист
Значи ти подминава зададеният хистерезис и изключва.
Намали си минимума.
Ако можеш я наблюдавай кога точно изключва.
plastkomfort написа:
Значи ти подминава зададеният хистерезис и изключва.
Намали си минимума.
Ако можеш я наблюдавай кога точно изключва.
Не, не го подминава. Тя реално не вдига повече от 1 гр. На горе от зададеното.
Svezar - специалист
Не си разбрал,идеята беше да свалиш долната граница още надолу ,за да изчаква повече време в модулация ,и да не се рестартира толкова често !
plastkomfort - специалист
Другият вариант е сензора да не вижда осветеност и за това да гасне.
Може и да ти прегрява защитата отзад но е малко вероятно.

Тема "IVG S 40" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: