Най - вълнуващия въпрос зимно време.
LazarGanev - "Велик майстор"
Кой - стария или новия?
petrov24 - напреднал
вт окт 09, 2018 9:14 pmLazarGanev написа:
Кой - стария или новия?
Новият 30 киловата.
LazarGanev - "Велик майстор"
На външен вид е една голяма смешка, едно време по трудово обучение повече ги изпипвахме нещата. И тези много вратички без панти, а с крилчати гайки за по-йофтинко, ще се побъркаш от въртене, докато ги отвориш и затвориш. Хоризонтални пити на топлообменника за да събират повече пепел, какво друго? А, да - търсена е външна прилика с Бош - може би за пошлесни продажби :)
petrov24 - напреднал
Благодаря за отговора.
А нещо по така :-D като инфо
Прословутите 74*С на кюнеца стигат ли се някога?
petrov24 - напреднал
Питането ми беше заради предстояща покупка на котел за пелети на каито искам да сложа горелка ИВГ която я имам от 5 сезона . Стария котел ми беше виадрус но протече пред долната вратичка на водната риза при скарата . Мислех поправка но цената за предна риза е 750 лв. , заварка разпитах доста варианта прахова заварка , третия вариант пелетен котел . Моля препоръчаите котел , обмислям коетел греико 20 кв. . Благодаря предварително .Милко Петров.
filmatoplo - майстор
Котел Грейко е добър избор ,каква ти е квадратурата която топлиш .
petrov24 - напреднал
Два етажа по 100 квадрата. Дограма ПВЦ , къщата ще се изолира другата година . Радиаторите не са преоразмерени .
filmatoplo - майстор
Каква ти е мощността на радиаторите с вода 60-65 градуса .колко градуса на водата държеше със стария котел -колко киловата беше той. горелката на колко мошност работеше макс .
petrov24 - напреднал
Горелката работеше на 20 киловата , котел виадрус 34 киловата, температура на водата 75 градуса . Горелката се командва от стане термустат имам и термоглави на радиаторите . Мощността на радиаторите средно 8 - 9 киловата на етаж .

Тема "IVG S 40" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: