Най - вълнуващия въпрос зимно време.
И при мен гаснеше на максимум и се оказа ,че маркуча не беше влязъл добре в коляното излизащо от шнека и там се натрупваха пелети и гаснеше от недостик на пелети.
plastkomfort - специалист
А при минимална мощност не ти ли трупа пепел?
nasko_nerva - специалист
Купи си хубави пелети и ги меши 1:1 или 2:1. Сам ще определиш пропорцията при която е най добре.
nasko_nerva - специалист
Дали има полезни ъпдейти по софтуера на IVG S 40. От 3-4 години не съм търсил.
gim - специалист
И при минимум натрупва прахоляк но много по-малко . Ще пробвам с мешане.
plastkomfort - специалист
Пепелта пак ще остане по-добре ги прекарай през сито.
Другият вариант е да направиш шнека с по-голям наклон,така ще се засилват повече пелетите и се надявам да не се задържат.
SmotLee - помощник
plastkomfort написа:
Пепелта пак ще остане по-добре ги прекарай през сито.
Другият вариант е да направиш шнека с по-голям наклон,така ще се засилват повече пелетите и се надявам да не се задържат.
А ако е по-наклонен шнека, няма ли да се наруши изискването за 45 градусов наклон? Питам, понеже бункера ми е импровизиран(варел) с отвор по средата и мотора на шнека ми пречи при почистването на котела..
plastkomfort - специалист
Нямаш проблеми,най много дозите да ти станат по-малки но това можеш да си го корегираш.
Здравейте колеги, отскоро се отоплявам на пелети и закупих котел и горелка IVG 40, отопляемата площ ми е 2 етажа по 100кв с опция по натам да се пусне и 3 етаж също 100кв, със старите чугунени радиатори съм къщата няма външна изолация има само вътрешна гипскартон и вата и то само в някой стай не всички, в момента разхода ми е около или малко над 3 чувала за 24 часа непрекъсната работа, нормално ли е да е толкова и има ли начин да се свали още? Горелката е с настройки: 20 KW, водата в котела е на 45°, помпата тръгва на 40°, шнек 1100, време изгаряне 14сек, въздух мин мощ. 35 макс 60, пелети мин 8КW. Добре ли са така или трябва да корегирам нещо? Благодаря!

Тема "IVG S 40" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: