Най - вълнуващия въпрос зимно време.
val303 - специалист
нед окт 13, 2019 8:33 pmТрифон П.Трифонов написа:
нед окт 13, 2019 8:20 pmval303 написа:
Трифон П Трифонов Днес я монтирах и пробвах. Ок е.
Няма как да е другояче. До ви кара топлото и да не я мислиш!

...само мойта няма кой да обърне, хахаааа. Верно е. Променяхме инсталацията, поради което се наложи помпата да мине малко у десно, та само бе завъртяна от коляното на тръбата и си остана възнак. Оня ден забелязах, докат ремонтирах други неща. Затуй и предложих да напрая видео, ма не ме дразни много. Търся майстор с конкретни умения.
Поздрави!
Най важното е да сме живи и здрави другото се оправя,къде с майстор,къде с викане на неволята и така. Успех и на теб.
Здравейте,някой ползва ли Безшумен компресор за почистване IVG .Горя слънчогледови пелети.Имали ефект.Или с бъркалката е по добре.
val303 - специалист
Здравейте Смених вентилатора на горелката,тъй като се повреди.Работеше само на макс мощност и тропаше като ярномелка. Сега новия работи на всички степени но е доста по слаб от стария.Със стария въздуха ми беше 50% на макс а сега ми трябва,поне 65%. Въпроса ми е има ли вариант да е проблем в управлението,защото новия вентилатор си го взех от ЕМТЕЛ-ТЕРМ и е същия.
чет дек 05, 2019 11:32 amval303 написа:
Не е в управлението. Табелките и на двата с еднакви ватове ли са? Ако още те съмнява и можеш да работиш с мултицет, премери съпротивлението на моторчетата!
val303 - специалист
чет дек 05, 2019 11:56 amТрифон П.Трифонов написа:
чет дек 05, 2019 11:32 amval303 написа:
Не е в управлението. Табелките и на двата с еднакви ватове ли са? Ако още те съмнява и можеш да работиш с мултицет, премери съпротивлението на моторчетата!
Еднакви са по 35W.Нямам мултицет,а и никога не съм работил с такъв уред.
чет дек 05, 2019 1:54 pmval303 написа:
Еднакви са по 35W.Нямам мултицет,а и никога не съм работил с такъв уред.
Ако наистина са еднакви, а не само по табелки, то комина ти се е променил.
Друго не се сещам.
val303 - специалист
чет дек 05, 2019 2:50 pmТрифон П.Трифонов написа:
чет дек 05, 2019 1:54 pmval303 написа:
Еднакви са по 35W.Нямам мултицет,а и никога не съм работил с такъв уред.
Ако наистина са еднакви, а не само по табелки, то комина ти се е променил.
Друго не се сещам.
Всичко е както си беше преди. Нищо друго не е пипано.Аз затова си мисля да не е нещо по управлението,защото стария вентилатор го подкарваше,чак на макс мощност,а на степените от мин.до макс не работеше и естествено и горелката не работеше както трябва. Като свалих стария го зкачих направо в контакта и работи. Как става промяната на оборотите за всяка степен? Явно в управлението има модул,който го прави.
чет дек 05, 2019 3:15 pmval303 написа:
...Как става промяната на оборотите за всяка степен? Явно в управлението има модул,който го прави.
Точно този контролер не ми е познат. На някои контролери им се задават параметри за 1 степен и за максималната, а за останалите сами си ги смятат.
Комина чистил ли си скоро?
Инак, не го мисли- нали всичко си работи нормално?!
val303 - специалист
чет дек 05, 2019 4:40 pmТрифон П.Трифонов написа:
чет дек 05, 2019 3:15 pmval303 написа:
...Как става промяната на оборотите за всяка степен? Явно в управлението има модул,който го прави.
Точно този контролер не ми е познат. На някои контролери им се задават параметри за 1 степен и за максималната, а за останалите сами си ги смятат.
Комина чистил ли си скоро?
Инак, не го мисли- нали всичко си работи нормално?!
Комина е голям.Има хубава тяга,не мисля че е от него. Иначе работи,но някък си е по тромава.
val303 - специалист
Трифон П.Трифонов Ето една снимка от стария вентилатор.Би ли ми казал кое точно е съпротивлението и дали мога да го прехвърля на другия?
Прикачен файл:
070.jpg

Тема "IVG S 40" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: