Най - вълнуващия въпрос зимно време.
player - напреднал
s40 e горелката.С автоматичното меню е.
Като я наглася на 900 паузата е 16 секунди.
И при мен започва от 0 %,бил съм в грешка.
Пробвал съм на 900 със 29 секунди пауза,но пак се задръства.
Ако намаля % въздух от 57 на по-малко,как ще изгаря дозата която пуска?
Когато го монтирахме това управление беше на 50% максимална мощност и 850 гр.и котела беше целия в сажди,затова ги вдигнах на 57%
val303 - специалист
Player Успя ли с настройките?
player - напреднал
не съм слагал помпата на тези градуси които ми каза,понеже имам и проблем с изхвърлянето на вода.А за дебита на шнека като вдигам грамажа пуска повече.
Забелязвам също че като превърти 1-ви път водата и нещо и стане и спира да гори силно.После като останат 2-3 градуса до зададените малко потръгне и след това превключи на минимална мощност горелката.
Пелетите са от миналата година,не ми се вярва да влажни толко-в мазето ги държа.
Резултат днес:2 часа до достигане на зададена температура.А грея 3 радиатора и лира=15 KW
gim - специалист
Горелките ни са капризни към качеството на пелетите. Пробвай с други,по възможност клас А1 (до колко са наистина такива е друга дълга тема, но все пак шанса да са добри е по-голям). При мен подобен проблем изчезна веднага след смяната на пелетите. Ако се окаже от тях пиши кой са,за да не прецакват и други от нас.
player - напреднал
пон ное 19, 2018 1:52 pmgim написа:
Горелките ни са капризни към качеството на пелетите. Пробвай с други,по възможност клас А1 (до колко са наистина такива е друга дълга тема, но все пак шанса да са добри е по-голям). При мен подобен проблем изчезна веднага след смяната на пелетите. Ако се окаже от тях пиши кой са,за да не прецакват и други от нас.
добре,сега съм взел 1 чувал А1+++.Широколистни и ще видим.
пон ное 19, 2018 6:11 pmplayer написа:
...

добре,сега съм взел 1 чувал А1+++.Широколистни и ще видим.
Опитай и с чам! Опитът ми сочи, че това е най доброто. Гледай цветът светъл да е! Пелети се намират, но тъмен чам няма.
player - напреднал
здравейте,

пробвах 2 други модела пелети "клас А",но проблема със силата на пламъка си остана.Само 2-3 секунди преди да пусне шнека се усили за малко пламъка.
plastkomfort - специалист
Имаш ли прозорче отзад на горелката за да виждаш как падат пелетите?
player - напреднал
има капаче,добре падат.
Фотодатчика има ли значение как гледа?
Здравейте!И аз съм с въпросната горелка със софт 12.85(12.86)
Отоплявам 85кв. с вътрешна изолация на стените и тавана,тази година сложих термоглави на радиаторите!Разхода ми е малко над 2 чувала за нон стоп работа 24 часа!Въпроса ми е дали има някакъв начин за намаляване на разхода!
Настройки
Темп на водата 47 градуса
Шнек 1150
време изгаряне 13 сек
въздух мин 37%
въздух мах 55%
Киловати 20 kw
минимални 5kw

Тема "IVG S 40" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: