Най - вълнуващия въпрос зимно време.
val303 - специалист
player 24 часа ли работи или гасиш? Защото ако работи постоянно,няма начин да не може да се настрой както искаш.Ако го гасиш е възможно да става така,защото не ти е постоянна температурата,нито в котела,нито в помещенията.
player - напреднал
вт дек 11, 2018 1:23 pmval303 написа:
player 24 часа ли работи или гасиш? Защото ако работи постоянно,няма начин да не може да се настрой както искаш.Ако го гасиш е възможно да става така,защото не ти е постоянна температурата,нито в котела,нито в помещенията.
гасне за 3 -4 часа през нощта и после пак 5 часа работа.
чет ное 22, 2018 11:25 pmvalio87m написа:
Здравейте!И аз съм с въпросната горелка със софт 12.85(12.86)
Отоплявам 85кв. с вътрешна изолация на стените и тавана,тази година сложих термоглави на радиаторите!Разхода ми е малко над 2 чувала за нон стоп работа 24 часа!Въпроса ми е дали има някакъв начин за намаляване на разхода!
Настройки
Темп на водата 47 градуса
Шнек 1150
време изгаряне 13 сек
въздух мин 37%
въздух мах 55%
Киловати 20 kw
минимални 5kw
Здравей, аз отоплявам две спални по 13-15 м2, хол 45 м2, баня, коридор 10 и повече м2 и бойлер 200 л., настройките са ми следните:
Пелети мимимум: 7
Котел:15kw
Шнек:1350
Време изгаряне:20
Въздух мин:17
Въздух макс:50
Водата 58 градуса
Не се гаси котлето и пада под два чувала за 24 часа.
Дано да съм бил полезен :partyman:
icorib - помощник
Колеги колко ви качва шнека за 6 мин. Питам защото моя едва вдига 780 грама което ми се струва малко .И като смятам не мога да получа мощност повече от 15-16 кв. Когато го напъна за по голяма мощност почва да задръства тръбата.
val303 - специалист
вт яну 22, 2019 1:47 pmicorib написа:
Колеги колко ви качва шнека за 6 мин. Питам защото моя едва вдига 780 грама което ми се струва малко .И като смятам не мога да получа мощност повече от 15-16 кв. Когато го напъна за по голяма мощност почва да задръства тръбата.
Здрасти колега. От 5 години съм с IVG . Ползвам само иглолистни пелети. Досега винаги ми е качвал към 1 килограм + - 50гр. С какви пелети ти даде тия 780гр. Чистил ли си шнека? А сега каква ти е настройката на шнека?
icorib - помощник
Пелетите са иглолистни .Почиствам шнека в началото на сезона винаги .Две години горих пелети от Стара Загора с тях ми качваше 1,4 кг.С всички други най - много 800 гр. Явно е от пелетите .В момента съм на 1100 шнек ,ако го пусна на 900 почва да задръства.
val303 - специалист
icorib Аз съм на 1050 сега. При замерването ми пусна 980. При по топло време го пускам на 1100.Казваш че ти задръства ако искаш да вдигнеш мощноста? Каква ти е паузата?
Rumen89 - специалист
Все пак някакви отзиви за котел ИВГ 5-7 ходов. Ходих днес да го видя ами доста бързо се чисти и прахта когато я буташ не лети на горе ами пада в легенчето. Доста бързо и лесно се почиства но дали е толкова ефективен както Грейко. Ако има някой отзиви да сподели.
radiocontrol - специалист
Здравейте колеги ,предстои поредния отоплителен сезон и при тест на системата ми изкочи проблем.Шнека не качва пелети #-o .Моторчето върти но шнека не реагира .Не ми остана врем да разглобя и да видя за какво става въпрос, та докато дойде това време искам да попитам дали някой е имал подобен проблем и какво да очаквам .Предполагам че шнека се е счупил горе при мотора .Подлежили ли на смяна само шнека или е в комплект с мотора ? #-o Ако някой е купувал каква е цената на шнека ? :?
filmatoplo - майстор
Да не са увлажнели пелетите в тръбата на шнека ,могат да се раздуят и да стегнат пружината в него .Друго -може да се износи някоя зъбчатка в редукторчето ,или да превърти привода от разхлабен стопорен болт .Иска разглабяне и ше стане белни :wink:

Тема "IVG S 40" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: