Най - вълнуващия въпрос зимно време.
zhoro25 - специалист
Здравейте,

Значи, сложиха замазка на етажа върху подовото като се оказа, че пода е бил неравен (нека не го дискутираме, факт е). Замазката е здрава, няма пукнатини или пропадания вече месец.

Това, което ме притеснява е, че на някои места има 1см над тръбите на други 2.5 заради проблема с неравният под.

Въпроса ми е - ако сложа над всичко още 4см земновлажна замазка (т.е. над някои от тръбите ще има 5 на други 7 см замазка) това ще осакати ли много ефективността на подовото.

Единият от майсторите, които идват да "оправят" глупостите на предните се страхува, че ще се получи голяма инертност т.е. бавно ще загрява, после повечко ще поддържа температурата, но пак след това ще загрява бавно и така той мисли, че като цяло ще се увеличи разхода.

Другият майстор каза, че ще е като акумулираща печка, та може и да не е толкова много увеличение на разхода.

Казват ми аз да си реша: разбиване на предишната замазка не става. Казват, че само 2см допълнителна замазка може да се напука.

Моля ви за съвет, особено ако имате опит или сте патили като мен.
шоп - майстор
И защо трябва да слагаш още 4 см?
zhoro25 - специалист
шоп написа:
И защо трябва да слагаш още 4 см?
1см не е ли рискова граница - да се оголят тръбите?

Всичкото е заради 1см

Най-добрият вариант е да са 2 вместо 4 см, но ме предупредиха, че новата замазка 2см има вероятност да се напука, понеже ще е тънка
шоп - майстор
Е този 1 см не го ли видяхте като заливахте?

Ти си знаеш конкретиката, но ако сте слагали фибри, добавки и не сте пестили от цимента не би трябвало да има сериозни притеснения.

То вече каквото и да правите само ще наливате пари отново за труд и материали и макар да има начини за спойка между двете замазки не е като да се отлее наведнъж.

Ако има мрежа и фибри аз не бих наливал допълнителнои пари.
kozl - майстор
А какво ще слагаш над замазката?
zhoro25 - специалист
Имаше фибри и мрежа отдолу обаче, не над тръбите.

Над замазката ще има гранитогрес и на две гребла лепило (кръстовидно) заради този 1 см.

За сега парите не са много проблем. То и затова нямаше много надзор и се случиха тези глупости. Главно глупостта е заради нивото което се гонеше, а се пренебрегна нивелацията при поставяне на изолацията.

Та, съветвате да не слагам повечезамазка? А ако се сложи, ще осакати ли ефективността на подовото - финансите не са проблем на този етап, ако ще направи нещата по-добре?
kozl - майстор
Стига си трупал товари. Като не са ти проблем парите направи шпаковка с двукомпонентно лепило с мрежа и си лепи плочките на един гребен. То за подовато по изгодно е под него да има изолация та да не грее плочата под него.
Gadnyara - специалист
Само аз ли мисля, че с толкова тънка покриваща замазка ще се усеща къде е подаващата тръба и няма да успее да нагрее пода достатъчно хомогенно?! :wink:
4799inpl64 - специалист
kozl написа:
Стига си трупал товари. Като не са ти проблем парите направи шпаковка с двукомпонентно лепило с мрежа и си лепи плочките на един гребен. То за подовато по изгодно е под него да има изолация та да не грее плочата под него.
И аз сьм за.Пляскай плочките и си свиркай

Тема "Дебелина на замазка за подово отопление" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: