• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
belovodski - специалист
Здравейте отоплявам се с пелетна камина Сизоматик на Стрелча и имам следния проблем,шнека за подаване на пелети представлява стоманизирана спирала с диаметър 34мм а тръбата в която се намира шнека 40мм вътрешен диаметър когато подава пелети парчета попадат между тръбата и шнека и се получава едно смилане и пукане на пелети а и изкривяване на шнека което води до опиране на шнека към тръбата а от там и скърцане на метал в метал,някой има ли идея как да реша този проблем?Имам идея да намеря по плътен шнек примерно 38мм диаметър но да е с ос а не само пружина за да е по стабилен!
Поздрави!
naskov - майстор
Шнека на камините Да Винчи ми се струва отговаря на условията. Около 200лв е
sian - специалист
Погледни тук
http://www.alexandris.bg/sc.html
от колко време ползваш камината, какво отопляваш, какъв е разхода на пелети
belovodski - специалист
sian написа:
Погледни тук
http://www.alexandris.bg/sc.html
от колко време ползваш камината, какво отопляваш, какъв е разхода на пелети
Ползвам я от този сезон отоплявам 90 квадрата апартамент,разхода е мн относителен ако я оставя 24 часа на 55 градуса температура на изходящата вода около 24-26 кг,като се има предвид че навън е било около -5-6 градуса,от началото на отоплителния сезон до сега съм изгорял 1тон пелети,като се има в предвит че живея в Чепеларе!
Обаждах се там но ми казаха че най малкият им диаметър е 50мм,а на мен ми трябва 38мм!
sian - специалист
Няма ли начин да се намали 50мм. на 38мм
Казваш, апартамент. Значи се отоплява над теб и под теб. Среден апартамент ли е.
belovodski - специалист
sian написа:
Няма ли начин да се намали 50мм. на 38мм
Казваш, апартамент. Значи се отоплява над теб и под теб. Среден апартамент ли е.
Среден апартамент но е 1 етаж и отдолу е подземен гараж и направих грешката да сложа гранитогрес в коридора и хола а в спалните ламинат но ги сложих само върху замазка и сега от долу идва студенко,среден но е нова сграда и нямам комший още от никъде!
Май ще реша проблема с подаващ шнек от стара месомелачка само ще я престържа на струг и трябва да обърна посоката на въртене на моторчето че е ляво а на месомелачката е дясно!
filmatoplo - майстор
Браво ти си гений =D> тъкмо се чудих как да си правя такова подаване на пелети , сега ще взема една стара метална месомелачка и готово. :wink:
soteto - специалист
Търси ИНЖ. СТОЙЧЕВ да си оправя чудото що е сътворил.
belovodski - специалист
soteto написа:
Търси ИНЖ. СТОЙЧЕВ да си оправя чудото що е сътворил.
Strahoten TIKVENIK neznam kak mi doide na akal taq glupost Strelcha :axe:
filmatoplo - майстор
Току що научих къде има супер шнек , на отпадъци в Средец (Грудово) , размер като този на оригиналните за пелети , само дето шнека е с ос и по него са заварени навивките .Дълги били по 4 метра (могат да се срежат) , в края лагеруване и от едната страна завършващи със шайба за ремък .Който е наблизо да действа. :wink: Аз съм на 85 км в едната посока.
  • 1
  • 2

Тема "Шнек на пелетна камина Стрелча" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: