Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Stenli 84 - специалист
чет яну 16, 2020 1:07 pmmorfei1 написа:
чет яну 16, 2020 1:04 pmStenli 84 написа:
Така е но нощем ни е много топло, това ми разхода сега в по топло време се потдържа температура в стаите с по малко работа от 25 октомври до сега съм изгорил 1650 кила иглостни пелети, имало е дни и с 15 кила на ден и по малко.
По радиаторите май-нямаш термо глави? Избираш или термо глави или стаен термостат или комбинация от двето и няма да ти е много топло горе.
Нямам термo глави имам стает термостат bisolid но по него горелката се включва и изключва много често затова съм го направил от него да работи 14 часа от 7 до 21 часа
morfei1 - специалист
чет яну 16, 2020 1:13 pmStenli 84 написа:
Нямам термo глави имам стает термостат bisolid но по него горелката се включва и изключва много често затова съм го направил от него да работи 14 часа от 7 до 21 часа
Така кажи бе човек.... E, ко да прави като работи на 25 - 9kw, а радиаторите ти са 9.5Kw при вода 55C. Модулация има ама само на хартия, напрактика бичи on/off. То пак добре, че си с със стаен термостат, ако беше с термо глави и тези настройки на горелката, разхода щеше да е още по трагичен, поне така си мисля :roll:

Стаен термостат на моят не съм ползвал, нямам и намерение да ползам никога. Това което съм, чел е че при работата със стаен, той ти определя температурата на котелната вода на която работи според зависи колко има да гони. Разбира се при задание 60C за макс температура, той сам не може да си зададе 65C на водата. Ако аз се водих по стаен термостат, можеби щях да използвам по-висока температура на водата :idea: . Това че си задал 80C, не значи че котела ще работи на 80C, когато се използва СТ, но ако се наложи, времено може да си даде такова задание, за да догони разликата по-бързо. Има различни режими когато се водиш по СТ, прочети ги добре, помисли и виж кое ще е най-добре за теб. 15 - 5Kw трябва да ти стигат като мощност за горелката за да топли и работи добре.

Съветвам те това да го прочетеш няколко пъти, особенно часта с настройка при работа със стаен термостат. Ръководството за горелката се отнася за моята горелка, която е малко по-старо поколение. Като цяло разликата е много малка та може да го ползваш безплатно с образователна цел :wink: .

Прикачен файл:
Pellet burner_Erato_rev3.1.doc.zip
Bisolid
(746.1 KиБ) Свален 85 пъти
Последна промяна от morfei1 на чет яну 16, 2020 2:40 pm, променено общо 1 път.
Stenli 84 - специалист
чет яну 16, 2020 1:38 pmmorfei1 написа:
чет яну 16, 2020 1:13 pmStenli 84 написа:
Нямам термo глави имам стает термостат bisolid но по него горелката се включва и изключва много често затова съм го направил от него да работи 14 часа от 7 до 21 часа
Така кажи бе човек.... E, ко да прави като работи на 25 - 9kw, а радиаторите ти са 9.5Kw при вода 55C. Модулация има ама само на хартия, напрактика бичи on/off. То пак добре, че си с със стаен термостат, ако беше с термо глави и тези настройки на горелката, разхода щеше да е още по трагичен, поне така си мисля :roll:

Стаен термостат на моят не съм ползвал, нямам и намерение да ползам никога. Това което съм, чел е че при работата със стаен, той ти определя температурата на която работи според зависи колко има да гони. Разбира се при задание 60C за макс температура, той сам не може да си зададе 65C на водата. Ако аз се водих по стаен термостат, можеби щях да използвам по-висока температура на водата :idea: . Това че си задал 80C, не значи че котела ще работи на 80C, когато се използва СТ, но ако се наложи, времено може да си даде такова задание, за да догони разликата по-бързо. Има различни режими когато се водиш по СТ, прочети ги добре, помисли и виж кое ще е най-добре за теб. 15 - 5Kw трябва да ти стигат като мощност за горелката за да топли и работи добре.

Съветвам те това да го прочетеш няколко пъти, особенно часта с настройка при работа със стаен термостат. Ръководството за горелката се отнася за моята горелка, която е малко по-старо поколение. Като цяло разликата е много малка та може да го ползваш безплатно с образователна цел :wink: .


Pellet burner_Erato_rev3.1.doc.zip
Да със термостат е така затова съм я направил по време на работа с едно палене сутрин
morfei1 - специалист
чет яну 16, 2020 1:58 pmStenli 84 написа:
Да със термостат е така затова съм я направил по време на работа с едно палене сутрин
Не знам колко добре ще работи с настройки за 24/7 и управление по температура на вода в котела, а твоята система работи на график със Стаен Термостат. Аз не очаквам чудеса, дори и да има подобрение, ще е главно от намалената мощност на горелката, понеже в случая твоята е двойно преоразмерена спрямо ОИ :roll: .

Когато котела се води по СТ, не се използва Zone reg, а се ползва Room reg. Има основно 2 режима, започва с повишена мощност и в края на заданието е на минимум, или с понижена мощност и в края на заданието постига максимална мощност. Водещето тук не е котелната вода, а стайната температура и нещата се случват по различен начин, въпреки че целта е една и съща - стопляне на етажа до определени градуси, нещата се постигат по различен начин.

Някой по на ТИ с управлението по стаен да поема щафетата, аз бях до тук :? .

Прочети си инструкции на сервизното меню за работа с горелката!

Успех!
Stenli 84 - специалист
чет яну 16, 2020 2:34 pmmorfei1 написа:
чет яну 16, 2020 1:58 pmStenli 84 написа:
Да със термостат е така затова съм я направил по време на работа с едно палене сутрин
Не знам колко добре ще работи с настройки за 24/7 и управление по температура на вода в котела, а твоята система работи на график със Стаен Термостат. Аз не очаквам чудеса, дори и да има подобрение, ще е главно от намалената мощност на горелката, понеже в случая твоята е двойно преоразмерена спрямо ОИ :roll: .

Когато котела се води по СТ, не се използва Zone reg, а се ползва Room reg. Има основно 2 режима, започва с повишена мощност и в края на заданието е на минимум, или с понижена мощност и в края на заданието постига максимална мощност. Водещето тук не е котелната вода, а стайната температура и нещата се случват по различен начин, въпреки че целта е една и съща - стопляне на етажа до определени градуси, нещата се постигат по различен начин.

Някой по на ТИ с управлението по стаен да поема щафетата, аз бях до тук :? .

Прочети си инструкции на сервизното меню за работа с горелката!

Успех!
Благодаря ти ще видим какво ще стане важното е да е топло пък колко харчи толкова.
morfei1 - специалист
чет яну 16, 2020 5:03 pmStenli 84 написа:
Благодаря ти ще видим какво ще стане важното е да е топло пък колко харчи толкова.
Абе тъй е... стане ли студено, гледаме да е топло преди всичко, еля ако има дечурлига и женичка у къщурката. Има един минимум под който и да искаш не можеш да паднеш каквото и да правиш.
Stenli 84 - специалист
чет яну 16, 2020 5:09 pmmorfei1 написа:
чет яну 16, 2020 5:03 pmStenli 84 написа:
Благодаря ти ще видим какво ще стане важното е да е топло пък колко харчи толкова.
Абе тъй е... стане ли студено, гледаме да е топло преди всичко, еля ако има дечурлига и женичка у къщурката. Има един минимум под който и да искаш не можеш да паднеш каквото и да правиш.
Да затова не пада под 22 гр вкъщи
morfei1 - специалист
чет яну 16, 2020 5:43 pmStenli 84 написа:
Да затова не пада под 22 гр вкъщи
Браво бе! С 10часа паузи държиш минимални 22C. Добра изолация и дограма, предполагам :roll: ?
Stenli 84 - специалист
чет яну 16, 2020 5:52 pmmorfei1 написа:
чет яну 16, 2020 5:43 pmStenli 84 написа:
Да затова не пада под 22 гр вкъщи
Браво бе! С 10часа паузи държиш минимални 22C. Добра изолация и дограма, предполагам :roll: ?
Дограмата става външна изолация нямам дебели стени с мазилка дебела от вън на тавана съм сложил 10 см каменна вата от горе на плочата 22 държим през деня когато работи горелка през ноща пада температурата до към 19 гр на студено време 18.5 така по добре спим
ico_3 - специалист
Stenli 84 аз се отоплявам с абсолютно същия график като твоя котела се пали сутрин в 7 и гори вечер до 21 поддържам темепература 23 градуса на сутринта в най студената стая където е стайния е около 17-18 градуса имам СТ и термоглави и моята вода сутрин е 20 градуса не съм засичал колко е разхода освен тази вечер и аз да засека колко ще пусне шнека за 6 мин

Тема "Разход на пелети!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: