Най - вълнуващия въпрос зимно време.
пон фев 10, 2020 8:17 pmneznaiko написа:
нед фев 09, 2020 10:27 pmТрифон П.Трифонов написа:
нед фев 09, 2020 9:21 pmneznaiko написа:
:axe:

Е що така де?
Много лош този Лазар,веднага сряза човека.
Строг ма справедлив. Простено да му е!
Със здраве!
filmatoplo - майстор
Как сте с дневния разход ,при мен падна драстично ,припалвам от време на време ,и на практика 1 чувал го влача 3 дни . :wink: В къщи не пада под 22,5 градуса ,но паля ей тъй за 2-3 часа за бойлера и да стане 25 гр и гася :lol: Ако върви така -евентуално април ще приключим с топлото :? :) и ще ми остане 1 тон пелети за догодина .
Офффф, много неудобно- не запаля ли, няма топла вода, а пък къщата топлааа. Неска съм на дежурство, утре ще е изстинала и палвам една доза в печката. Зареждам с горно горене, издържа 2-3 часа. прави вода за къпане и стопля къщата.
Пелети не съм горил от седмица. Имам още 350 кила, които трябва да изхарча тоя сезон. Лятото съм на колектори, после газ, като не достига.
bmahob - майстор
А бе по малко се пали ама пак си харчи. жената по цял ден вкъщи с малкия аз гоня 135 чувала но края на сезона за мене е далеч аз драсвам по-малко до април поне :-D Предполагам трета зима ще съм на 2,5 тона за сезона и за догодина или ще взема 2 или 3 тона. Има спад в търсенето на дървесина в нашия край ми казаха, но едва ли ще падне цената по скоро ще остане същата.
andy_forresite - майстор
Току що изсипах втора опаковка за днес.
Дотук около 3700 кг. Помощно отопление нямам. Днес го пуснах в 7:30 ч и ще гори до полунощ.
andy_forresite - майстор
Ами студено е. 6 градуса и духа вятър. Освен това стаите са с почти никаква способност за задържане на топлина. При дневни 16 и нагоре му правя пауза от 12 до 16:30 ч. През другото време по 15-17 часа на ден, или по почти 2 опаковки.
nandrolon - специалист
Не знам тук ли да споделя за чистенето на котела.

Преди го чистех по-рядко от месец. Чак когато не можеше да се отваря и затваря нормално.

Зададена т. 63 градуса на 68 изключва и от инерцията отива до 72-3.

Сега като е почистен хубаво от инерцията вече се напича до 76-7. Няколко градуса отгоре само от почистен котел.

Предполагам, че това повечето го знаете и не е ново за вас, както и за мен уж. Но сега го видях някак нагледно в цифри т.е. градуси.
mitkomaca - специалист
вт мар 10, 2020 8:55 pmnandrolon написа:
Не знам тук ли да споделя за чистенето на котела.

Преди го чистех по-рядко от месец. Чак когато не можеше да се отваря и затваря нормално.

Зададена т. 63 градуса на 68 изключва и от инерцията отива до 72-3.

Сега като е почистен хубаво от инерцията вече се напича до 76-7. Няколко градуса отгоре само от почистен котел.

И при мен е същото като изстържа пепелта и нагара вдига 10 градуса отгоре, топлата вода мие колкото пожелае булката защото бойлера е на газ за 50 дена 40 литра газ като готвиме и на газ, при студено време гориме по 20-24 кила пелети при топло по-малко от чувал грубо за месеца ни отиват 30 чувала, пробвах секакви буковите дават топлина ама горят бързо един бункер заминава за 4-5 часа, чамови пробвах няколко модела или много пепел правят или гасне особено бях разочарован от едни Украински хубави светли ама имат песък в тях и в кошничката след 2-3 часа се събира сгурия колкото юмрук, най съм доволен от чамовите на Шнайдер и си оставам само на тях, ако е много изстинала къщата докато сме на работа бутам преди палене няколко цепеници за бързо сгряване
Предполагам, че това повечето го знаете и не е ново за вас, както и за мен уж. Но сега го видях някак нагледно в цифри т.е. градуси.

Тема "Разход на пелети!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: