Най - вълнуващия въпрос зимно време.
gnt69 - майстор
stefan33 написа:
Какви са тези клапи против естествена циркулация?
Ей такиви възвратни клапи. Трябва да работи помпата за да преодолее пружината. Има и други по нашия край им викат жаба клапа.

Прикачен файл

ferro-vazvraten-ventil-s-nerajdaem-klapan.jpg
ferro-vazvraten-ventil-s-nerajdaem-klapan.jpg (41.65 KиБ) Видяна 1359 пъти

Прикачен файл

010 BRL 456.jpg
010 BRL 456.jpg (55.43 KиБ) Видяна 1359 пъти
stefan33 - специалист
Предполагам се монтират на изхода на топлата вода?И аз май ще слагам такава.
gnt69 - майстор
Моите са монтирани на студената на вход котел на двата кръга и на бойлера и на отоплението. То като не влиза студена не излиза и топла вода. Единственото много важно е да ги сложиш в правилната посока. :partyman:
Svezar - специалист
Ако има трипътен вентил не виждам смисъл от клапи които допълнително да товарят помпата !
шоп - майстор
Svezar написа:
Ако има трипътен вентил не виждам смисъл от клапи които допълнително да товарят помпата !
Има много логика в написаното.

Единствено варианта ако трипътният е монтиран на байпас, клапа тип жаба е задължителна. Така е монтирано при мен за да имам и ЕЦ. Трипътният 1 1/4 е монтиран байпасно, а основната линия е 2'' с клапан тип жабка 2''
filmatoplo - майстор
шоп написа:
Не бойте се. Днес пих кафе с един приятел. "Похвали ми се". В последните дни сипва по 10 чувалчета дървесни пелети :?

Къща около 200м2 без ТИ само с ПВЦ дограма Бойлерите са на ток.

Явно топлозагубите оказват огромни влиание.
И за 11 чувала съм чул ,и ,за 300 кг съм чул . :wink:
stoyanstoyan - специалист
Моят котел няма трипътен вентил и помпата не ми е вързана към котелът,от 2 години приблизително не е спирана въобще дори лятото че си грея водата. Сега ще вържа помпата към котелът ,има такава опция, за да ми спира въртенето на водата под определена температура. Мисля че тогава би трябвало да нямам нужда от тези клапи.
6osi6 - майстор
bobi65 написа:
за мен се отоплява като геометрична фигура куб с обща външна изолация и 420 м2 опакована квадратура без 50-55 м2 под-покривно пространство
Ще видим и това, колко е вярно.
Сверил съм ти размерите от скицата с гугъл.
Прикачен файл:
XFGM49b.png
XFGM49b.png (46.58 KиБ) Видяна 1286 пъти
От 11,6 м. като се извадят корнизите, дълбочината на къщата ти е 10 м. външно. Това е вярно и със сравнение със скицата.
Широчината ти варира между 12,10 и 12.30 м. външно, без изолация. Ти си дал 12.10.
До тук имаш два етажа по 122 кв. м. от които със сигурност отопляваш 112 кв.м. общо 224, без балконите и лоджиите са 211 кв- м.
Без стълбището, което е 15,3 кв/м, но не е 9 кв/м. за което залагам 100 лева, че е така, тоест - стълбището е по-голямо от 9 кв/м
отопляемата площ на двата етажа е 180.4 кв/м. Това е външно със стените, без таванското, което е с малка кубатура.
В първото ниво, има несъответствие. Помещение 3, което си написал като лаборатория, не се минава през стълбището, за да се влезе в него. Все пак бях там преди 10 дни и знам, че се минава през гаража. Стълбището остава в страни.
Прикачен файл:
AJ90.png
Последна промяна от 6osi6 на пон яну 09, 2017 8:32 pm, променено общо 2 пъти.
6osi6 - майстор
На първо ниво, гаражите ти не излизат както писа преди, че са 70 кв/м. По скицата ти са под 56 кв/м.
Стоян Славев - специалист
6osi6 написа:
На първо ниво, гаражите ти не излизат както писа преди, че са 70 кв/м. По скицата ти са под 56 кв/м.
Явно имаш мнооого свободно време :cool:

Тема "Разход на пелети!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: