Най - вълнуващия въпрос зимно време.
kalin72 - майстор
ulieliadi написа:

И към Калин:На какви пари взимаш Пелетисимото ако не е тайна?

Пелетисимо - онзи ден на 380 лева, допреди това на 360 лева - ама нямат транспорт, сам се спасявам с едно Фиатче Пунто герой :-D
BR Pellets бяха последно на 350 лева, но два пъти проверявам, все нямат налични, имали големи поръчки...те са с техен транспорт.
gnt69 - майстор
ulieliadi написа:
Добре не ви ли е страх да не развъдите мишоци с този слънчоглед?

И към Калин:На какви пари взимаш Пелетисимото ако не е тайна?
Откъде мишоци нали имаме котаци. Бях затиснал едни от миналата година, миналата седмица ги пренесох в къщата чакат да свърши бункера и да ги напълня без никакви щети, само чувалите им остаряла пластмасата и станали малко трошливи явно нямат UV защита. :partyman:
olelemaiko - специалист
Вичи написа:
Не знам, но 9 - 10 кг. от 2630.
добре че ми доиде внука та да ме научи как да пиша кат искамна точен човек да кажа нещо. я кажи сега от 2630 кила около 600 е вода. ти фърляш 10 кила. какво става с другите 2000 кила. в истинска пепел след като изгорят пелетите колко ше остане ако не отлети от комино.
Влагата в пелетити е под 10%, а пепелното съдържание-около 0,5%.На 2000кг. са 200кг. вода и 10кг. пепел.Останалото е добра настройка на котела / коефициент на излишък на въздух за горене, температура на димни газове, и тн./, за правилното оползотворяване на въглерода в горивото /пелетите/.
Вичи - специалист
olelemaiko написа:
Вичи написа:
Не знам, но 9 - 10 кг. от 2630.
добре че ми доиде внука та да ме научи как да пиша кат искамна точен човек да кажа нещо. я кажи сега от 2630 кила около 600 е вода. ти фърляш 10 кила. какво става с другите 2000 кила. в истинска пепел след като изгорят пелетите колко ше остане ако не отлети от комино.
Горенето е физико-химичен екзотермичен процес на взаимодействие между гориво и оксидант. Дървесината се състои от различни биополимери изградени предимно от водород, кислород и въглерод. Основни продукти на изгарянето са вода и въглероден двуокис. Ако случайно не разбираш какво отлита в комино, надявам се като дойде внукът следващия път да ти обясни.
olelemaiko - специалист
Вичи написа:
Ако случайно не разбираш какво отлита в комино, надявам се като дойде внукът следващия път да ти обясни.
е нема нужда да питам внука.тои живко добре го е написал.ама блъгодаря.
ulieliadi - специалист
kalin72 написа:
ulieliadi написа:

И към Калин:На какви пари взимаш Пелетисимото ако не е тайна?

Пелетисимо - онзи ден на 380 лева, допреди това на 360 лева - ама нямат транспорт, сам се спасявам с едно Фиатче Пунто герой :-D
BR Pellets бяха последно на 350 лева, но два пъти проверявам, все нямат налични, имали големи поръчки...те са с техен транспорт.
Е добре де, нали си от Брезник? Не може да не познаваш някой там от фабриката, за да ти уреди отстъпка. Цената е по-различна от 360лв, вервай ми :roll:
kalin72 - майстор
Доколкото знам, Ясен или Явор, не знам точно как се казва, не е от Брезник, а и не мисля, че за 1-2 тона пелети мога да взема по-добра цена от 340-350 на тон.
ulieliadi - специалист
В петък купих 2 палета на 320лв, 335 за пале. Явно и там, като почти навсякъде имат по 5-6 цени, и преценяват на момента колко за кого.
Търси връзки :wink:
kalin72 - майстор
Следващия път ще отида с балтията, да видим :-D
Че и документ не ми дадоха...не че си поисках, но все пак...

Тема "Разход на пелети!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: