Най - вълнуващия въпрос зимно време.
trunski - специалист
Miro4774 написа:
В София има само на едно място слънчогледови пелети и не са качаствени. Ако някой има идея някъде другаде освен в Суходол да пише.
И аз мислех да ги пробвам тези. С каква горелка ги пробва? В какво се изразява лошото им качество?
grants - специалист
wankata7108 написа:
grants написа:
kalin72 написа:
Може ли някакви контакти на производителя? Благодаря :)
Goldoil Харманли
+35937384128
+35937382010
ул Коста Андреев 20
цената идеална само дето са ми далечко а колко мм са
8 mm.
Miro4774 - специалист
trunski написа:
Miro4774 написа:
В София има само на едно място слънчогледови пелети и не са качаствени. Ако някой има идея някъде другаде освен в Суходол да пише.
И аз мислех да ги пробвам тези. С каква горелка ги пробва? В какво се изразява лошото им качество?
65 % дребни люспи от семки. С Грейко нямам проблем само където трябва да чистя пепелника всеки ден.
nandrolon - специалист
1455 кг дървесни пелети за 120 м2, за Януари.

Котелът работи между 5 и 10 кв.

Когато решите да се презапасявате просто си сметнете максимален разход на максимална мощност.

20 кв. котел на максимална мощност си лапа 3 тона пелети на месец. Ако Ви малее, взимате 30кв и т.н.


п.с.повечето колеги са на мнение че най-оптималната работа на котела е когато е натоварен до капата.
Стоян Славев - специалист
nandrolon написа:
1455 кг дървесни пелети за 120 м2, за Януари.

Котелът работи между 5 и 10 кв.

Когато решите да се презапасявате просто си сметнете максимален разход на максимална мощност.

20 кв. котел на максимална мощност си лапа 3 тона пелети на месец. Ако Ви малее, взимате 30кв и т.н.


п.с.повечето колеги са на мнение че най-оптималната работа на котела е когато е натоварен до капата.

Разход за януари 1680кг.чамови пелети за 180м2 котела работи само на 19/20киловата.режим он/оф.Оптималкото горене на котлите е 25% под зададената заводска мощност,от там на горе е лошо КПД
nandrolon - специалист
Здравей, от стаен термостат или по t' на водата го спираш и колко време почива?

В студовете го пробвах като теб, но изстива много бързо и паузата е 20 тина минути примерно. По t' на водата.

Благодаря!
Стоян Славев - специалист
nandrolon написа:
Здравей, от стаен термостат или по t' на водата го спираш и колко време почива?

В студовете го пробвах като теб, но изстива много бързо и паузата е 20 тина минути примерно. По t' на водата.

Благодаря!

По стаен термостат уптавлявам горелката,в студовете правеше по 8/9цикъла на ден.Тези дни прави по 5/6
Моля :)
Стоян Славев написа:
Оптималкото горене на котлите е 25% под зададената заводска мощност,от там на горе е лошо КПД
Те тва питах някъде тука, ама....
А колко е минималната мощност, с що годе приемливо КПД, в проценти от максималната?
olelemaiko - специалист
минималната мощтност е хубаво да се съобразява с връщаштата вода на малкия кръг.
Miro4774 - специалист
Аз съм значи топ 240 кв.м 1.800кг иглолистни пелети. Къщата е без изолация + 80 бойлер. Ако сложа и котел за пелети ще падне на 1.600 кг. и изолация мисля, че ще падне под 1.500кг.

Тема "Разход на пелети!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: