Най - вълнуващия въпрос зимно време.
grants - специалист
Днеска реших да ударя чертата за отоплителния сезон 2016/17. Апартамента е в семейна къща 86кв, отопляван от камина Burnit13+ , за битовата гореща вода ползвам 150л бойлер с 2 серпентини - парно + слънчева система работеща и зимата. 4 членно семейство сме с 2 малки деца и Т в стаите е в порядъка 20-24гр.
Резултата от Октомври(почнах да паля камината) до Март месец(след края на Март вече спрях да я паля) е 1.5Т пелети. Общата сметка за пелети+ток е 780лв или разхвърляно по месеци по около 130лв/месечно. Миналата година бойлера беше изцяло на ток средното за същия период беше около 160лв/месечно, но и пелетките бяха по-малко :lol: Та в общи линии съм доволен от резултатите след като системата вече доби напълно завършен вид :)
Miro4774 - специалист
Здравейте. Някой замислял ли се е как може да се увеличи калоричността на пелетите?
шоп - майстор
Miro4774 написа:
Здравейте. Някой замислял ли се е как може да се увеличи калоричността на пелетите?
Разбира се! Аз съм се замислял и не само за пелети ами за всеки вид гориво. Решението е много просто.
Miro4774 - специалист
шоп написа:
Miro4774 написа:
Здравейте. Някой замислял ли се е как може да се увеличи калоричността на пелетите?
Разбира се! Аз съм се замислял и не само за пелети ами за всеки вид гориво. Решението е много просто.
Ще го споделиш ли как стоят нещата при пелетите.
шоп - майстор
Ще споделя,
намали влагата. Това важи за всички горива.:-)
Последна промяна от шоп на ср авг 16, 2017 3:12 pm, променено общо 1 път.
шоп - майстор
:idea: :idea: :idea:

Внимание!
Писаха ми няколко колеги на ЛС.

Идеите за добавяне на нафта или отработено масло към пелетите е абсурдна.


Ще се запалите и ще изгорите като мишки!

Тези идеи са абсурдни. Не си ги и помисляйте:-)) Лично съм гасил пожари в котелни, където към горивото е добавяно транформаторно масло. Получава се мазен горящ филм по тръбопровода на шнека и възниква обратен пламък и съответно пожар в бункера и котелното.

Забравете!!!

За нафта, мазут и масло си има горелки. Вашите са за пелети, не за мазут:-)
Miro4774 - специалист
шоп написа:
:idea: :idea: :idea:

Внимание!
Писаха ми няколко колеги на ЛС.

Идеите за добавяне на нафта или отработено масло към пелетите е абсурдна.


Ще се запалите и ще изгорите като мишки!

Тези идеи са абсурдни. Не си ги и помисляйте:-)) Лично съм гасил пожари в котелни, където към горивото е добавяно транформаторно масло. Получава се мазен горящ филм по тръбопровода на шнека и възниква обратен пламък и съответно пожар в бункера и котелното.

Забравете!!!

За нафта, мазут и масло си има горелки. Вашите са за пелети, не за мазут:-)
Друго в предвид имах. Да се на пръскат съвсем леко колкото да попие в самият пелет.
filmatoplo - майстор
И със барут става ама от де . :lol:
andy_forresite - майстор
Нещо горещините не ни влияят добре... Това преди някой да е предложил да докарва материал от Чернобил .
Miro4774 - специалист
Между другото днес пробхах с малко количество масло напръскано върху иглолистни пелети нямах проблем. Пламъка беше доста по голям от обикновенно.

Тема "Разход на пелети!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: