Най - вълнуващия въпрос зимно време.
phantom_ - специалист
gnt69 написа:
phantom_ написа:
И аз точно това имах в предвид, че разликите от горелка до горелка ще са нищожни, разликата идва от топлообменника и най вече топлозагубите :wink:
И сега ко излезе да продаваме Грейкотата и да си купуваме бисолиди , златни огньове, феролита или притита щом всички са еднакви и ша ни останат пари за бира и кифтета. :partyman:
Ми не знам какво ще продавате, аз съм си с, "направи си сам" горелка и съм си много доволен.Главно е за слънчогледови пелети. Но не мисля че разликата от моята и друга заводска ще има някаква съществена разлика без допълнителни настройки от газ анализатор примерно.. :wink:
andy_forresite - майстор
Не знам защо подценявате горивото - калоричност, пепелно съдържание, скорост на запалване и пълно изгаряне.
Не съм сигурен и затова попитах, обаче за мен ербето гори с по-малко въздух. Цялата газодинамика е като забавена, демек през комина минават по-малко грамове в секунда или там в каквото се измерва пушияка в случая. Един дебитомер щеше да покаже имам ли право. Или криво.
gnt69 - майстор
jolobg написа:

Събират/умножават се коефициенти на топлопреминаване през ограждащи повърхности, небесна посока, височина от повърхността на земята за да се получат топлинните загуби от топлопреминаване. Добавят се загубите на топлина от инфилтрация - уплътненост на врати и прозорци, въздух за проветрение и т.н. И накрая, резултата умножих по 1,1 - да има :-D
Та, това имах предвид, по-горе под "топлинни загуби". Иначе, без да се вземат предвид допълнителните фактори, които допринасят за топлинните загуби, грешката при пресмятането може да (ще) бъде голяма (при мен би била > 25%). И оттам, ще дойдат грешните изводи относно разхода на пелети де, нали за това е темата. :drinkers:
Ама никъде не видях да пишеш за розата на ветровете . Виж сега няма нужда от такива сложни формули. 90% от Б-я се топли с радиатори сметнати от майстори и си им е топло. Гледам тука се намесиха и рекуператори, колко струва това животно и какъв е икономическия ефект в проценти. :partyman:
gnt69 - майстор
phantom_ написа:
Ми не знам какво ще продавате, аз съм си с, "направи си сам" горелка и съм си много доволен.Главно е за слънчогледови пелети. Но не мисля че разликата от моята и друга заводска ще има някаква съществена разлика без допълнителни настройки от газ анализатор примерно.. :wink:
Говорехме че от горелка до горелка ема голяма разлика ама според теб няма разлика имало разлика в калоричноста на горивото. Ти го каза все едно че сме се набутали като сме си купили горелки Грейко за 2к. вместо бисолид за 1.2к.
Ама аз съм доволен :partyman: трети сезон се топля с 600 лева.
шоп - майстор
gnt69 написа:
Гледам тука се намесиха и рекуператори, колко струва това животно и какъв е икономическия ефект в проценти. :partyman:
Моят рекуператор е самоделен от ал. печатарски плаки. Струва под 100 лева с вентилаторите.
Колкото е по-студено навън-толкова по-ефективен. Едно е да влиза -20 студен въздух, друго е да е 15 да кажем пак при -20 навън :)

Показвал съм снимки от изработката му.
optimeon - специалист
Откъде е най-добре да си купя пелети в София
andy_forresite - майстор
Моят рекуператор са петте милиметра дзеф под вратата :lol:
phantom_ - специалист
gnt69 написа:
phantom_ написа:
Ми не знам какво ще продавате, аз съм си с, "направи си сам" горелка и съм си много доволен.Главно е за слънчогледови пелети. Но не мисля че разликата от моята и друга заводска ще има някаква съществена разлика без допълнителни настройки от газ анализатор примерно.. :wink:
Говорехме че от горелка до горелка ема голяма разлика ама според теб няма разлика имало разлика в калоричноста на горивото. Ти го каза все едно че сме се набутали като сме си купили горелки Грейко за 2к. вместо бисолид за 1.2к.
Ама аз съм доволен :partyman: трети сезон се топля с 600 лева.
Ами по принцип Грейкото е икономически оправдано ако гориш ниско качество пелети, ако гориш А клас няма смисъл от него. Аз моята съм я направил точно за това, да гори слънчогледови пелети и е копие на грейко :wink: А е нормално да е по скъпа, заради управлението и още един мотор. Не ме разбирай погрешно грейко за мен са #1 :)
6osi6 - майстор
andy_forresite написа:
Не съм сигурен и затова попитах, обаче за мен ербето гори с по-малко въздух. Цялата газодинамика е като забавена, демек през комина минават по-малко грамове в секунда или там в каквото се измерва пушияка в случая.
Между горелката и комина има нещо, което пропускаш.
С по-малко въздух в сравнение с кое? Ако две горелки работят с КПД 95%, количеството въздух за изгаряне на горивото е едно и също.
Обемът на газовете се разширява двойно при повишаване на температурата с 270°C. С охлаждането си губят обем и скоростта на движението им намалява. Загубите в комина са 1% на всеки 15-20°C повишаване на температурата на газовете. Виж в инструкцията на котела какъв е обемът на потока при номинална и минимална мощност. При 20 кВ е около 15гр/сек.

Питай Hursa да обясни за движението на горещи газове в топлообменици.
Здравейте колеги за мен сезона свърши .отоплявах къща 90кв. бойлер 80л. изолация 6см стереопор. ПВЦ дограма разхода от 10 10 2017 до днес Великден е 3600кг.моля за мнение а искам да кажа отоплението беше постоянно 21/23гр.изкам още да кажа пелетите бяха иглолистни

Тема "Разход на пелети!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: