Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Филме, той Калин обясни, как е работата с два трипътни, ма се са сещам, че един четирипътен заменя двата трипътника. Кой ли го беше писал?
Тия хора не четат.
Колегата с 65те квадрата, правилно си подкарал климатиците, в по топло време. Просто няма толкова слаба каминка, с водна риза, като за 65 квадрата. Само да не е сайвант де, нормална къща.
andy_forresite - майстор
Уф, не ползвам термостати. Вижте темите за стайни термостати, които към днешна дата са на стр 1 и 2 в този подфорум. Прегледайте Bboil RF.
Според мен може да се загрява бойлера с това припалване. Със сигурност диференциален термостат ще свърши работа. На 5 подгревки и ще се "напълни".
И на мен ми е интересно да чета Mizzo. Аз ще кажа друга истина - скъпите системи с много части, електроника, кабели, датчици, вентили, термостати, задвижки, подвързвания от които на водата й се завива свят, са наложителни само в сгради с малки топлозагуби. Иначе котел, гориво, тръба гореща, тръба охладена и мръсна газ, нищо друго не трябва.
burner - специалист
Просто няма толкова слаба каминка, с водна риза, като за 65 квадрата.

================================================================
А, ти си разбрал за какво става дума. Къщата е измазана отвън и отвътре, втори последен етаж, изолация вътрешна 5 см вата и картон на стени и таван ( нищо особено), дървено дюшеме с ламинат отгоре, скъпа и хубава дограма, никой не топли отникъде.
А имам познати купили за панелка 65 кв двустайна 25 киловата камина. on/off, on/off,on/off - all the day!
LazarGanev - "Велик майстор"
чет дек 13, 2018 6:11 pmMizzo написа:
Това което казах е, че някак си съм постигнал баланс, дори и без стаен термостат. Също споменах, че има вграден термостат в дистанционното на камината ама явно мери грешно, понеже показва 19градуса при положение че имам аквариум 100литра и запознатите знаят, че водата в аквариума приема тази на въздуха, а термометъра вътре в аквариума показва 26градуса. Та как така ще е 19 според този на камината а пък водата на рибоците е 26 и вътре не се стои от жега и даже се проверява за да е по комфортно. Купих досега 3 стайни термометъра да проверявам температурата. И трите показаха различно с огромни разлики. Не съм се скъпи, купувах скъпи термометри. Накрая се ядосах и ги изхвърли всичките. Та да питам каква е гаранцията, че стайния термостат мери точно и подава каквото е, при положение че са по 140лв май не си струва риска, а? А пък аз мога и на ръчно да си регулирам системата и макар и да се отдаде повече топлина повече понякога тя отива в стените, изолацията не позволява повечето да иде навън, пък ако се наложи да се проветри си е и полезно. Въпреки това ще помоля от по знаещите какъв стаен термостат бих могъл да сложа, къде, в кое помещение, и да не е много скъп. Както в рекламата с килима и да понася на бухалки хихихи
Всеки стаен термостат може да се калибрира
чет дек 13, 2018 6:11 pmMizzo написа:
... Също споменах, че има вграден термостат в дистанционното на камината ама явно мери грешно, понеже показва 19градуса при положение че имам аквариум 100литра и запознатите знаят, че водата в аквариума приема тази на въздуха, а термометъра вътре в аквариума показва 26градуса. Та как така ще е 19 според този на камината а пък водата на рибоците е 26 и вътре не се стои от жега и даже се проверява за да е по комфортно....
... Както в рекламата с килима и да понася на бухалки хихихи
Миззо, сигурно знаеш, че температурата на водата, чаша примерно, е с ок. 2 градуса под тази на помещението, в което е.
Ти, тоя аквариум, не го ли топлиш!
Разликата от 7 градуса, дано е в ущърб на стаята, че иначе им са е.а м...та на рибите и растенията.
По тая логика, кой живее на 28 градуса, в стаята?!!
Кви риби гледаш и в какъв тип аквариум?
Вмъкни го, между другото, в мнение по темата!
Svezar - специалист
чет дек 13, 2018 6:19 pmburner написа:
И направо съм го постигнал, след като докарах нещата дотам, че със 70-80 градуса температура на изходящите газове и разход 700-800 гр на час да имам в момента 23,5
700-800 гр. на час за 65 квадрата с изолация ... :shock: Доста скъпо ти излиза удоволствиете да не ти фучи камината от време на време ! Комшията от първия етаж на къщата ни ,със същата камина гори по 15-20кг на денонощие за 100 квадрата...ама е на on-off !
Mizzo написа:
Купих досега 3 стайни термометъра да проверявам температурата. И трите показаха различно с огромни разлики. Не съм се скъпи, купувах скъпи термометри. Накрая се ядосах и ги изхвърли всичките. Та да питам каква е гаранцията, че стайния термостат мери точно и подава каквото е
Имам 7 термометъра в къщата /китайски часовници с термометри,само термометри и един по-скъп със сонда/ ,като ги събера на едно място разликата от най-ниското показание и най-високото е в рамките на градус,ти трябва да си голям карък ! Намери от някой приятел/познат качествен термометър и по него си настрой термостата,какво ти пука какви градуси показва той щом знаеш на колко реални отговаря,важното е да изключи при подходящата температура и да включи пак когато падне с 1-2-3 градуса /според твоите предпочитания/ :idea:
Стефан77 - специалист
За 65кв.м има каминка с водна риза за 15ч. работа в момента 22кг. иглолистни това със 150 л. бойлер,управление по темп. на вода и с термо глави.
Mizzo - помощник
За колегата Трифонов,
Аквариума е близо до камината, но отстрани, а тя грее от към стъклото. При това положение не използвам нагревател в аквариума от 100л. Обитателите вътре са 5 златни рибки, две малки акули и няколко още дето да ги наречем '' красиви'' че не им знам марката :-D
Температурата в аквариума според термометъра ми е 25-26 градуса. Опитах да прикача снимки но ми казва че файловете са твърде големи, снимах с телефона.
filmatoplo - майстор
:) Аз имам 1 златна рибка 40 г :wink: ,изпълнява тук там по някое желание .
Mizzo - помощник
пет дек 14, 2018 3:48 pmfilmatoplo написа:
:) Аз имам 1 златна рибка 40 г :wink: ,изпълнява тук там по някое желание .
Аз имам една акула и извън аквариума, то затова ми е малък разхода на пелети. Страх ги е да изгорят бързо :-D

Тема "Разход на пелети!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: