Най - вълнуващия въпрос зимно време.
kalin72 - майстор
Намалих ги на 68 градуса. Но очевадно имам нужда от горе-долу топлова топлина по радиаторите, щом не изключва по температура, като беше на 72 градуса...
Помпата на Ладомата включва на 64.
gnt69 - майстор
kalin72 написа:
Намалих ги на 68 градуса. Но очевадно имам нужда от горе-долу топлова топлина по радиаторите, щом не изключва по температура, като беше на 72 градуса...
Помпата на Ладомата включва на 64.
Пробвай 2 дни на 68 да видиш как е. :partyman:
kalin72 - майстор
Ще пробвам. Наздраве :)
bmahob - майстор
При тая хладно "пролет" аз ударих 1 тон за 3 месеца всекидневно отопления :-D
dier - напреднал
bmahob написа:
При тая хладно "пролет" аз ударих 1 тон за 3 месеца всекидневно отопления :-D
За трите месеца съм на 1, 200кг
kalin72 - майстор
А дали помпа, нагласена на 57 градуса, няма да помогне за конденза в котела?? Досега беше на 65 градуса, пък макса на температурата - на 72. Сега макса е на 68, помпата включва на 57...делтата на трите степени не е пипана.
gnt69 - майстор
kalin72 написа:
А дали помпа, нагласена на 57 градуса, няма да помогне за конденза в котела?? Досега беше на 65 градуса, пък макса на температурата - на 72. Сега макса е на 68, помпата включва на 57...делтата на трите степени не е пипана.
И моята идея беше такава но не ти познавам системата. Сега е топло не трябва толкова гореща вода за стопляне на къщата. Ако зададеш по ниска температура горелката ще я достигне и ще си къкри на 1 степен. Ма знам ли у вас е. :partyman:
Прави опити докато ти хареса като разход. Какво може да стане най много да влезеш в преразход с 1-2 чувала пелети, ама може и да спестиш. :partyman:
kalin72 - майстор
Значи, системата ми е такава, че имам малък и голям кръг на отопление. И големия кръг, радиаторния, се регулира от контролер, който действа на трипътен винтил, и ми пуска топло според външната температура. Та това изобщо не го пипам и гледам, настроил съм си го оптимално преди години още, когато бях на дърва.
Въпроса е в малкия кръг, и всичко преди него. Сега съм го оставил както описах, помпа на 57 и макс темп на 68, да видим.
kalin72 написа:
...
Калине, от конденз можеш да се плашиш само ако горелката тръгва от нисък старт- демек напълно изстинал котел.
Дори и на значително по ниска от 57 градуса, няма да има конденз. Това е за котела. Комина вече......
Rumen89 - специалист
dier написа:
bmahob написа:
При тая хладно "пролет" аз ударих 1 тон за 3 месеца всекидневно отопления :-D
За трите месеца съм на 1, 200кг
Какво отоплявате?

Тема "Разход на пелети!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: