Най - вълнуващия въпрос зимно време.
morfei1 - специалист
пет фев 12, 2021 12:07 pmstridata написа:
Аз в топлата седмица паднах на чувал, но от снощи нещата рязко се промениха :-D
...и по зле ще става след още едно-две денонощия. Кото и да е, месеца е малък, но се очертава хладен поне до края.

"Пелетарниците" ще влезнат в оптимален режим на горене :lol:
Пелетна камина Burnit Concept 18 kW .....жилище 100квадрата тухла без изолация ....Камината работи 10-12 часа в денонощието на 1-2 степен като температурата на водата е 55-65 градуса .Разхода е 15-20 кг ,тия дни е по-студено и си харчи 20 кг стабилно но пък в стаите е 24-25 градуса .Няма как хем да е топло хем икономично ,с пръдня боя не става :finga: .Пелетите ми са 50-50 иглолистни-широколистни .Гледах в Практикер има от австрийските но са 10 кинта чувало :mrgreen:
pechkata - специалист
пон фев 15, 2021 2:43 pmIvaylo1977 написа:
Пелетна камина Burnit Concept 18 kW .....жилище 100квадрата тухла без изолация ....Камината работи 10-12 часа в денонощието на 1-2 степен като температурата на водата е 55-65 градуса .Разхода е 15-20 кг ,тия дни е по-студено и си харчи 20 кг стабилно но пък в стаите е 24-25 градуса .Няма как хем да е топло хем икономично ,с пръдня боя не става :finga: .Пелетите ми са 50-50 иглолистни-широколистни .Гледах в Практикер има от австрийските но са 10 кинта чувало :mrgreen:
Същото се получава и при мен на минус 7/8 градуса... :-D

Прикачен файл

изтеглен файл (3).png
изтеглен файл (3).png (31.37 KиБ) Видяна 2089 пъти
zrock - напреднал
Запалено на 14 октомври на таймери сутрин 5.30-9.15 след обед 15.30-22.15 сабота неделя постоянно гори около средно 20кг сабота и неделя 28
Днеска 20.02.21 и в студа 40
Обща консумация 2942кг дървени пелети чам и бук догодина може да пробваме със слънчоглед грейкото
100 м2 къща реално без стълбището 92м2 без изолация само сменена дограма няма хора на долния етаж
Не знам как е но досега ми идва като на дърва и въглища без редовното чистене зареждане и цапане

Прикачен файл

Graf.jpg
pechkata - специалист
съб фев 20, 2021 5:23 pmzrock написа:

Не знам как е но досега ми идва като на дърва и въглища без редовното чистене зареждане и цапане
Мехлем за душата ми... :-D
Съвсем нормален е разхода... :supz:
Около 1.5/2.5 кг. на час - това е нормата... :partyman:
Остави ги тези които се топлят по едно чувалче на ден - може ама на пролет... :finga:
lakosste - специалист
нед фев 21, 2021 8:49 ampechkata написа:
съб фев 20, 2021 5:23 pmzrock написа:

Не знам как е но досега ми идва като на дърва и въглища без редовното чистене зареждане и цапане
Мехлем за душата ми... :-D
Съвсем нормален е разхода... :supz:
Около 1.5/2.5 кг. на час - това е нормата... :partyman:
Остави ги тези които се топлят по едно чувалче на ден - може ама на пролет... :finga:
И аз съм се чудил как с един чувал се топлят 24 часа и то къщи по над 100кв.м.
В момента разходът ми е еквивалентен на 16.5 кг, но за по малко от 100 квадрата.
Когато бяха студовете, се качи до 23.5 килограма.
Ще добавям изолация, това лято. Първо ще довърша тавана- около 30 квадрата със само 5см фибран. Идеята е да се направи обитаем.
morfei1 - специалист
нед фев 21, 2021 10:13 amlakosste написа:
И аз съм се чудил как с един чувал се топлят 24 часа и то къщи по над 100кв.м.
Е, ко са чудиш.... една седмица като беше дневни 0 -2 и нощни -8 -10, пълно мълчание, температурите станаха плюсови, и са започнаха разтягането на локумите.

През изминалата сравнително студена седмица са движих с 2.23кг. в час като котела не е изключвал по макс темп. въобще. Едва от днес започна да успява да изключва по 2-3-4 пъти.

Ама и кило да ми беше средния разход туй твойта къща топли ли я?

Познати с камини, са на около чувалче, може би малко отгоре.

Кот беше с зимата беше, оттука нататък времето лека полека ще се затопля. Няма да се плашите пак ще сме в излишък :-D
ср май 29, 2019 9:11 pmLazarGanev написа:
ср май 29, 2019 8:57 pmТрифон П.Трифонов написа:
Аз пък почнах да шия балтон на къщето.DSC_0224.JPG
Ши сразявам с разход на пелети.
!
Много правилно решение! Подозирам, че с тази изолация разходът ти на пелети може да клони към нула!
И се оказа много прав, г-на ни Ганева.
https://photos.app.goo.gl/DSp7vq9TzSV1ubGQA
Някой беше казал, че 3 см не били малко, аз казвам- 10 см правят чудеса, а ако питаме Марийка...
mitkomaca - специалист
Моя разход в момента е 1-2 кила пелети и една касетка дърва предимно Слива и Акация, докато е топло гледам да икономисам пелетите щото ми останаха 15 чувала от 170 или 2550 кила, общо отоплението зимата ми е 1000 кинта, и на дърва и въглища да съм пак ми идва същото даже и по-скъпо ми излиза десет кубика дърва са 950 със доставката плюс рязане и редене и два тона въглища още 240, отделно хамалогията и пепелищата цяла зима, а пелетите двама човека ги вкарваме за два часа в бараката и си свиркам, а дръвца си кръцкам по малко покрай мене ей така да изпуши комина и да замирише на дърва, пък ако скалъпим някой лев за една пелетна камина ще е добре, че го закъсах и със здравето

Тема "Разход на пелети!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: