Най - вълнуващия въпрос зимно време.
n.ganev - майстор
LazarGanev написа:
подобни резултати :)
Са конденз в кюнка :cool:
filmatoplo - майстор
:lol: И като се подпалят после стават в Цвят Лилав .

Прикачен файл

IMG_20170501_163919.jpg
IMG_20170501_163919.jpg (35.78 KиБ) Видяна 1959 пъти
Моля уважаемите майстори да посочат минимална стойност на димните газове.
kalin72 - майстор
stefan_hadzhiyski написа:
Моля уважаемите майстори да посочат минимална стойност на димните газове.
Вече издребнявате с тия настройки на това или онова....ебаси, говорим за отопление, не за рокет сайънс...топло ли ти е, на нормална цена ли ти е топло - ако е да, глей си кефа, пий си виното, барай си жената, и да не ти пука за димните газове :mrgreen:
filmatoplo - майстор
Е малко лилаво по кюнеца не пречи ,за Температурата на димните газове ако си вкарал термометър под 80 да не пада .
Dzvera - напреднал
Добър ден на всички :) Нов съм в форума а и тепърва прохождам към идеята за пелетна камина . Искам да политам няколко неща за малко обогатяване на информацията, благодаря предварително. Живея в апартамент 74 кв, първи етаж ,външно разположен без изолация, само сменени дограми ( очаква се евентуално саниране до края на лятото) . В момента се отопляваме с печка на дърва с водна риза 10kW. и 4 радиатора (без бойлер) но имаме много ядове с тягата, горенето, комина и пр. като не смятаме- хамалогията, опушването и неудобството. Идеята ми е да заменя само печката с такава на пелети, така и така съм вложил пари в инсталацията. Дайте идея дали е по-добре и какви са разходите за зимен сезон 5-6 месеца. Знам че ще е по скъпо отколкото на дърва, но не съм на ясно колко точно и дали ще си струва допълнителната инвестиция. За момента не се е палила редовно печката, но идната зима ще сме с бебе и температурата трябва да е добра и да няма къдеж в апартамента. Лек ден . :)
judas - специалист
LazarGanev написа:
... добрата новина е, че замерването със сигурност е неправилно и димните газове със сигурност са по-горещи :cool: ...
Аз пък със сигурност ги измервам точно 80 °C с платина 100 по средата на кюнеца към контролерче и не виждам проблем от ниската Т изг. газове!
LazarGanev - "Велик майстор"
Предполагам, че скоро ще започнеш да виждаш :wink:
gnt69 - майстор
judas написа:
LazarGanev написа:
... добрата новина е, че замерването със сигурност е неправилно и димните газове със сигурност са по-горещи :cool: ...
Аз пък със сигурност ги измервам точно 80 °C с платина 100 по средата на кюнеца към контролерче и не виждам проблем от ниската Т изг. газове!
И аз сега гледах моите измерени със сонда 10 см по средата на димните газове 20 градуса, ама не гори. Иначе когато гори при 70 градуса температура на водата като погори половин един час на тая температура показва друго. :partyman:
Miro4774 - специалист
Мойте на 70 градуса са 100-110 градуса.

Тема "Разход на пелети!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: