Най - вълнуващия въпрос зимно време.
nelim - специалист
Аз съм с термоглави и стаен термостат.

В преходните месеци има смисъл от стайния, когато е топло.

От средата на декември до днес, има смисъл само от термоглавите, топлозагубите се увеличиха и системата се балансира, така че не достига температурата на стайния термостат и камината не се гаси работи си 24ч.
filmatoplo - майстор
:) Точно така , в преходните месеци работи по добре по термостат , през по студеното по скоро по термоглави за да е комфортно денем - плюс е и че вечер горелката спира от термостата щото гони нощната температура :wink:
Дядо Коледа са издъни, ама дядо Мраз беше на линия, та се сдобих с част от играчките за "умен" дом Homematic IP.
В момента разполагам с две термоглави, контрол на входната врата и стаен термостат в кухнята.
За да имам обратна връзка, освен заданието, във всяко помещение трябва да има стаен.
Управлявам си топлото чрез приложение в телефона.
Прикачен файл:
Screenshot_20190115-123253.png
Screenshot_20190115-123253.png (105.37 KиБ) Видяна 1152 пъти
В момента съм на работа и нещата изглеждат така.
Няма хестеризис за настройване и не знам по каква логика управлява стайния термоглавата, но температурата варира от 1 десета под, да 3 десети над заданието. Термоглавите си работят и самостоятелно. Един стаен термостат може да управлява до 4 термоглави, в едно помещение.
Утре, преди да се прибера, мога да задам друга температура, стига да има ток, интернет и да не се е разпръснал облакът в Германия.
Има си всичките екстри като седмични графици в 3 варианта, ръчна настройка, парти, еко....+ че по всяко време и от където и да е, мога да променя статуквото, при горните условия.
За новия сезон ще оборудвам и останалите стаи, а горелката ще получи един компютър, че да я командвам през teamviewer. Система с буфер.
Не знам дали ще е по икономично. Ще видим.
filmatoplo - майстор
:wink: 19 гр -ами то тогава аз да не паля моята камина въобще :wink: шега.
вт яну 15, 2019 1:06 pmfilmatoplo написа:
:wink: 19 гр -ами то тогава аз да не паля моята камина въобще :wink: шега.
Ми недей. Ши намериш ракията, виното е на терасата, хладилника има туй-онуй...
Кучката е в коридора. Като влезеш и тури гащите, че е разгонена и цапа.
....и да и смениш превръзката!
Rumen89 - специалист
Продава се чугунен котел Дедитрих 46 киловата ако някой има интерес 0888377887.
g.gushterov83 - специалист
вт яну 15, 2019 12:56 pmТрифон П.Трифонов написа:
...та се сдобих с част от играчките за "умен" дом Homematic IP.
Честито, Трифонов, и със здраве!
При мен електронните термо глави видимо смъкват разхода при разумно използване. Температурите на комфорт съм настроил на 22 градуса, а на икономия - на 19 градуса. През ноща намалява температурата в кухнята и дневната, а през деня- на една от спалните. Аз имам вътрешна изолация и стаите се стоплят доста бързо. Разликата при мен е 35 срещу 30 килограма, та определено има смисъл.
А най-хубавото е, че винаги можеш да нацъкаш от телефона желаната температура на тръгване към къщи, например.
чет яну 17, 2019 8:19 amg.gushterov83 написа:
...
А най-хубавото е, че винаги можеш да нацъкаш от телефона желаната температура на тръгване към къщи, например.
Точно. Даже да си забравил някъде с променен режим или се наложи ненадейно да топлиш, за гости например.
Яко е и наистина може да се спестява от разход.
stridata - специалист
Колко пари са тези термо глави? И каква марка препоръчвате?

П.п.
Принципно нормално ли е като главата отвори да чувам свистене на водата доста дразнещо, чат пат и леко свирене. В мента съм с някакви уж италянски по 15-20лв.?
чет яну 17, 2019 10:14 amstridata написа:
Колко пари са тези термо глави? И каква марка препоръчвате?

П.п.
Принципно нормално ли е като главата отвори да чувам свистене на водата доста дразнещо, чат пат и леко свирене. В мента съм с някакви уж италянски по 15-20лв.?
Homematic IP. Не ги препоръчвам. С две такива съм, харесва ми и ще допълвам.
Не е нормално да свири или свисти.
Провери си помпата. Сложи я на 1. Ако не е това, провери секретните вентили да не са много притворени.
Последно, ако и предните двете отпаднат, провери термовентилите да не са с предварителна настройка. Обикновено ги продават притворени на 3 или 4.

Тема "Разход на пелети!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: