Най - вълнуващия въпрос зимно време.
pechkata - специалист
вт яну 12, 2021 9:23 ammorfei1 написа:
Получава се като врътнеш главите от 4-ри на 2. от 00:00 до 04:00 са си 4-ри часа както и да ги смятам. Втората ти пауза си съвсем отделно нещо, но явно там пак се въртят глави. Просто иначе няма как да ти се случат нещата ако се водиш по вода.
Да ве ходя като сомнамбул из къщи и въртя главите... :-D
morfei1 - специалист
вт яну 12, 2021 9:48 ampechkata написа:
Да ве ходя като сомнамбул из къщи и въртя главите... :-D
И да обикаляш пак е тая, може би спираш и помпата..... :roll: . Дори и със затворени глави и спряна помпа, за 4-ри часа водата ще изстине достатъчно, че да последва ново палене, ако се водиш по вода.
Не мисля, че Печката го може (допускам, че може аз да греша), но Старчето може да се настрои така, че да не запали дори и за повече време, чрез контрол по вода.
Поне аз го мога. Има си тънкости, както и определени условия.

Разходът ми намаля, предвид лекото затопляне. Намаля драстично, а не пропорционално.
Не мога да засичам вече. Преценка според спадане нивото в бункера.
Според количеството пелети и периодът за изразходването им, изчислявам среден разход от 13.5кг за денонощие. 86кв. с изолация на таван и непълно саниране на стени. Котелното е под отопляваният обем, като коминът отдава голяма част от топлината си у дома.
Утре разходът на пелети, за мен, приключва.

......поне за сега де. Още не съм обявил беневиса, а винаги има и завръщане.

Печка, качвай графики, че поне да следим възможностите!
То, апострофите за седмица беа спрели, ма такос е- човек като не си гледа разхода, ми се у хорските работи да се бърка.
pechkata - специалист
вт яну 12, 2021 11:21 ammorfei1 написа:


И да обикаляш пак е тая, може би спираш и помпата..... :roll: . Дори и със затворени глави и спряна помпа, за 4-ри часа водата ще изстине достатъчно, че да последва ново палене, ако се водиш по вода.
Морфи нали правих изолация на тавана - около 5 гр. е разликата от миналата година...
Догодина още 5 гр. се надявам да смъкна от външната изолация...

Прикачен файл

изтеглен файл (17).png
изтеглен файл (17).png (23.22 KиБ) Видяна 816 пъти
andy_forresite - майстор
Единственото ми обяснение за тази пауза при горелка грейко и радиатори с термостатни глави е за топла къща. Стопля се, водата спира да се движи от затворилите се термостатни глави, от първа мощност отива в поддържане, качва още 10 градуса на водата само от поддържане (което ми се струва невероятно с котел 100 литра, а той в случая е с по-малко водно съдържание) и следва гасене от "прегряване". След 4-5 часа водата в котела е 60 градуса и по същото време къщата е леко изстинала...
Не знам как го постигате, но аз 1 кг, хайде 1,2 кг на час не мога да постигна дори без радиатори. Въобще не може да го накарам да поеме толкова малко пелети. Или ще се повече, или ще са по-малко. Много неравномерно си подава пелетите. Например снощи за 1 цигара време беше на мощност 2, подаваше недостатъчно пелети 5-6 пъти подред. Някак се добра до мощност 1 и при зареждане от 1.3 секунди изсипа пелети като за мощност 3. След това като за мощност 2 още няколко поредни пъти... Не е например центровка на Cezet 350 cc да му мастиш плочката с чукчетата и да сложиш 3.5 мм преди ГМТ и след 2 седмици при проверка пак да са си 3.5 мм. Автоматично се подава горивото, но нямам точен контрол, освен за цикъл. Това е всъщност единственото точно нещо при мен, което винаги е спазено. При всички други фактори динамиката е голяма и е на принципа каквото стане :)
LazarGanev - "Велик майстор"
С работа по таймери може да се обясни много лесно
stridata - специалист
ср яну 13, 2021 10:32 amLazarGanev написа:
С работа по таймери може да се обясни много лесно
Това не е ли единствения вариант да има 4 часа пауза с температура на водата?
Възможно е, донякъде, както го обясни Анди.
Друг вариант е с електронни глави, което си е почти като със СТ.
Разследването показа, че максималната пауза, специално при Печката, е 2 часа, освен ако и тогава не е "натиснал" таймера, макар и със закъснение.
Човекът просто си прави свои си експерименти, които споделя по свой си странен начин.
Може да се приеме като шега, но не е. За него това е сериозно. Просто манипулира някои входни данни и показва взаимно изключващи се графики, за които твърди- "ми възможно е". Това е.

При мен догарят последните 4-5 кг пелети.
Направих си мощностите 9-6.5-4.5клвт. Осветеност мижава, въпреки нормалното горене, въпреки неколкократната промяна силата на вентилатора.
В момента топлозагубите ми са под 1ва мощност, доколкото може да се вярва на таблицата, понеже нещичко постъпва и в буфера.
Т на газовете, при Т на водата от 60 градуса е ......78, хахаааа. Баси и свирката, пет пари не чини.
pechkata - специалист
При мен водата е 120 литра и като добавим тръбния път разширител максимум 150 литра...
Главите механични(отворени на макс) горелката работи по график...
Пробвах със стаен не ми върши работа...
Настройките на горелката са:
Р3 - порция 3.6 цикъл 45 вент. 46
Р2 - порция 2.0 цикъл 45 вент. 46
Р1 - порция 1.0 цикъл 45 вент. 40
Горелката не съм я виждал да влиза в режим поддържане клати между Р3 и Р2 рядко влиза Р1 ...
Т-то на котела задание 70 гр. модулация 10 - и гони 60/65 гр. ...
Помпата работи на 2-ра скорост - пробвах на 1-ва горелката влиза в поддържане което не ме устройва...
Влиза в температурен режим след около 1 ч. след запалване - то и на графиката се вижда...
Тази вечер погледнах температурата в стаите бе 21 гр. преди да запали котела...
Последна промяна от pechkata на ср яну 13, 2021 6:12 pm, променено общо 1 път.
LazarGanev - "Велик майстор"
ср яну 13, 2021 5:52 pmpechkata написа:
горелката работи по график...
Пробвах с таймер не ми върши работа...
Може ли да разясниш какво визираш под двете понятия "график" и "таймер"

Тема "Разход на пелети!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: