Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Димитър Димов - специалист
пон яну 25, 2021 9:32 amMcl написа:
пон яну 25, 2021 9:15 ampechkata написа:
съб яну 23, 2021 1:14 pmmitkomaca написа:
За в момента разхода ми е твърдо чувал и половина на ден със моя Пелетрон, 65 квадрата без никаква изолация и температура 22-25 вътре при положение, че миналата събота и неделя беше през деня -5 а нощем -16-20. За другия сезон ще взимам оригинална камина firestar 20kw ефтинджос е и се оказа че мой човек държи сервизния отдел, а и частите са ефтинджос, докато бях в болницата отскочих до цеха им и най ме изкефи, че може да се вземе без помпа и разширител и даде ползва наличното оборудване и пак си остава гаранцията от две години, малко дървено са направени ама за 1700 кинта 20 киловата камина си е топ цена, надявам се разхода да ми е почти същия ама то ще си покаже с времето, а тия заигравки със стайни термостати, графици за работа, Термо глави на радиаторите и другите заигравки за мен са пълни безсмислици, под 22 градуса на нас ни е хладно и хората са казали, че кеф цена няма сега ако тръгна и за топлото да цепя стотинката на две, като доживея да направя изолация и сменя дограмата ще споделям и аз колко е икономията на пелети
Mcl - специалист
съб яну 16, 2021 8:21 pm
Мнения: 153
За една седмица 120 кг пелети ,отоплявам 120 квадрата с 10 кв. камина.
Колегата гори по 500 кг. на месец за 120 квадрата - пък ти гориш по 20 кг. на ден за 60 квадрата... :-D :shock: :?
Купи си камина като неговата... :partyman:
Не е само до камина а до изолация и дограма, и аз съм писал при каква температура е това. Поне като цитираш цитирай правилно. При -20 вечер и при мен ще е по голям разхода.
До 16-ти са 120 кг.при нощни температури над нулата,а от 16-ти до сега колко похарчи?
pechkata - специалист
Това е графика при минус 10 градуса...

Прикачен файл

изтеглен файл (23).png
изтеглен файл (23).png (25.45 KиБ) Видяна 1547 пъти
Последна промяна от pechkata на вт яну 26, 2021 8:39 am, променено общо 1 път.
LazarGanev - "Велик майстор"
Печка, ти си като луд с картечница бе :lol:
Mcl - специалист
Ако мен питате 9 чувала ,и днес след малко ще допълня с още един чувал.
шоп - майстор
пон яну 25, 2021 7:21 pmMcl написа:
грешка изпуснал съм една буква,
Няма проблеми за пропусната буква.
Пак много добър резултат за 25 януари и толкова кратък слънчев ден.
120 кВтч !!!!
Разбира се ако имаме инсталирани 30 киловата пик фотоволтаици при ясен студен януарски ден могат да дадът 120кВтч
Но тогава пелети не Ви трябват.
Mcl - специалист
вт яну 26, 2021 7:42 amшоп написа:
пон яну 25, 2021 7:21 pmMcl написа:
грешка изпуснал съм една буква,
Няма проблеми за пропусната буква.
Пак много добър резултат за 25 януари и толкова кратък слънчев ден.
120 кВтч !!!!
Разбира се ако имаме инсталирани 30 киловата пик фотоволтаици при ясен студен януарски ден могат да дадът 120кВтч
Но тогава пелети не Ви трябват.
Точно толкова имам инсталирани. :wink:
pechkata - специалист
пон яну 25, 2021 7:59 pmMcl написа:
пон яну 25, 2021 7:52 pmpechkata написа:
пон яну 25, 2021 7:05 pmMcl написа:
Защото и аз като се чудех за отоплението какво да е ,четех всякакви небивалици които залъгват. А истината не е там, за това гледам да дам коректна информация, а не като печкич да обърквам само с тия графики.
И кое му е объркващото че при минус 10 градуса горя по 30/40 кг. пелети на 24 часа...
Аре стига сте се правели на чапа със два зъба... :shock: :? :-D

По голяма част хората горят около 2/3 чувала - това че по вашия край е по топло не е база за сравнение... :idea:
Става въпрос за графиките печкич не за друго. Объркват ,а колко харчиш е друга бира. Не си мисли че, се заяждам с теб дори не ми е минало през акъла. Който ми и липсва де. :-D
Petia7907
вт яну 26, 2021 2:18 pm
Здравейте!
С пелетна горелка Ламборгини сме. Може ли някой да помогне с примерна настройка,и евентуално кой показател за какво е?В момента за 80кв.+ бойлер харчи над 3 чувала!!! :?
:shock: :? :-D :partyman: :prayer:
Mcl - специалист
ср яну 27, 2021 8:13 pmpechkata написа:
пон яну 25, 2021 7:59 pmMcl написа:
пон яну 25, 2021 7:52 pmpechkata написа:

И кое му е объркващото че при минус 10 градуса горя по 30/40 кг. пелети на 24 часа...
Аре стига сте се правели на чапа със два зъба... :shock: :? :-D

По голяма част хората горят около 2/3 чувала - това че по вашия край е по топло не е база за сравнение... :idea:
Става въпрос за графиките печкич не за друго. Объркват ,а колко харчиш е друга бира. Не си мисли че, се заяждам с теб дори не ми е минало през акъла. Който ми и липсва де. :-D
Petia7907
вт яну 26, 2021 2:18 pm
Здравейте!
С пелетна горелка Ламборгини сме. Може ли някой да помогне с примерна настройка,и евентуално кой показател за какво е?В момента за 80кв.+ бойлер харчи над 3 чувала!!! :?
:shock: :? :-D :partyman: :prayer:
Еми ламборгини е мощно ще харчи, да бяха взели toyota хибрид. Или някое ауди. :-D
pechkata - специалист
ср яну 27, 2021 8:20 pmMcl написа:

Еми ламборгини е мощно ще харчи, да бяха взели toyota хибрид. Или някое ауди. :-D
Който се присмива на хорските неволи и един ден попада в тях... :idea: :partyman:
Mcl - специалист
ср яну 27, 2021 8:36 pmpechkata написа:
ср яну 27, 2021 8:20 pmMcl написа:

Еми ламборгини е мощно ще харчи, да бяха взели toyota хибрид. Или някое ауди. :-D
Който се присмива на хорските неволи и един ден попада в тях... :idea: :partyman:
Абе не се присмивам споделям, ламборгини си е мощно. :partyman: :drinkers:
Пък и тези три чувала не се знае за колко квадрата и колко е температурата навън. Аз два дни харча по 17 кила ама е минус 2 през деня.

Тема "Разход на пелети!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: